نزاع و درگیری چند نوجوان به جنایت ختم شد/ نوجوان ۱۶ ساله قاتل شد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از اعتراف متهم اصلی پرونده‌ی درگیری منجر به جنایت در منطقه خاک سفید خبر داد.ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۱۵ ابان خبر فوت جوانی ۲۰ ساله در بیمارستان، به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد؛ با حضور مأمورین در بیمارستان به آن‌ها اعلام شد که متوفی بر اثر اصابت جسم تیز به قفسه‌ی سینه فوت کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از اعتراف متهم اصلی پرونده‌ی درگیری منجر به جنایت در منطقه خاک سفید خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، در توضیح این خبر گفت: ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۱۵ ابان خبر فوت جوانی ۲۰ ساله در بیمارستان، به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس اعلام شد؛ با حضور مأمورین در بیمارستان به آن‌ها اعلام شد که متوفی بر اثر اصابت جسم تیز به قفسه‌ی سینه فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد"، پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل در تحقیقت پلیسی اطلاع پیدا کردند که ساعت ۱۲:۴۰ همان روز، درگیری خیابانی مابین چند جوان در منطقه خاک سفید – خیابان زهدی به وقوع پیوسته و مقتول در این نزاع و درگیری مورد اصابت ضربه‌ی جسم تیز قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است.

با حضور کارآگاهان در محل درگیری منجر به جنایت و انجام تحقیقات میدانی، کارآگاهان موفق به شناسایی چند نوجوان به عنوان افراد حاضر در درگیری منجر به جنایت شدند که ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۹ تهران چهار نفر دستگیر و به اداره دهم پلس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی عامل اصلی جنایت به نام حامد ۱۶ ساله شدند که پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتش متواری شده است؛ سرانجام متهم اصلی پرونده در ۲۴ ابان ماه در محل سکونتش در خیابان زهدی دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهم با وجود انکار اولیه‌ی ارتکاب جنایت نهایتا لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: مقتول بهمراه یکی از دوستانش با خانم جوانی در خیابان زهدی درگیر شده بود؛ من و دوستانم در حمایت از این خانم جوان دخالت کردیم و همین موضوع باعث آغاز درگیری ما شد؛ من به همراه خود چاقویی داشتم که با شدت پیدا کردن درگیری، چاقو را از جیب خود خارج کرده و ضربه‌ای به سمت مقتول وارد کردم که به سینه اش برخورد کرد؛ مقتول روی زمین افتاد و من نیز به سرعت از محل فرار کردم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: "با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و جهت سایر افراد مشارکت کننده در نزاع و درگیری منجر به جنایت نیز قرار قانونی صادر و کلیه متهمین در اختیار دستگاه قضایی قرار داده شدند ".

لینک کوتاه

منبع: باشگاه خبرنگاران