ترامپ: جهان از اوباما متنفر است

دونالد ترامپ اظهار کرده است، باراک اوباما و آمریکا اکنون در سراسر جهان منفور هستند و کشورهایی چون فیلیپین را به آغوش رقبا و دشمنان رانده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: دونالد ترامپ اظهار کرده است، باراک اوباما و آمریکا اکنون در سراسر جهان منفور هستند و کشورهایی چون فیلیپین را به آغوش رقبا و دشمنان رانده‌اند.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در جریان کمپین خود در پنسیلوانیا در این باره گفت: جهان از رئیس جمهور ما متنفر است. جهان از ما متنفر است. می‌بینید که پس از سال‌ها و سال‌ها دوستی چه اتفاقی برای ‌آمریکا و فیلیپین رخ داد؟ آنها اکنون رو به چین و روسیه کرده‌اند چراکه درباره آمریکایی ضعیف حس خوبی ندارند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته پس از آنکه رودریگو دوترته وی را "حرام زاده" خواند، دیدارش با او را لغو کرد. روز پنجشنبه گذشته نیز دوترته اعلام کرد که آمریکا بازنده بوده و اکنون چین، فیلیپین و روسیه در مقابل جهان قرار دارند. اما روز جمعه در مانیل دوترته در اظهاراتی متناقض عنوان کرد که هرگز روابطش را با واشنگتن قطع نمی‌کند و منافع کشورش ایجاب می‌کند تا با آمریکا بماند!

در همین حال اظهارات ترامپ نیز در حالی مطرح می‌شوند که پیش از آن ترامپ در جریان کمپین خود در کارولینای شمالی به اظهاراتی درباره میشل اوباما، بانوی اول واشنگتن پرداخته و از وی به دلیل حمایت از هیلاری کلینتون، رقیب دموکراتش انتقاد کرده است.

وی میشل اوباما را متهم کرد که با وجود حمایت فعلی او از کلینتون پیش از این در جریان انتخابات اولیه 2008 به او حمله کرده بود.

همچنین ترامپ در جریان سخنرانی دیگرش در نیوتاون پنسیلوانیا مدعی شد که کمپین انتخاباتی او شبیه رفراندوم خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست.

این نامزد جمهوری خواهان تاکنون از به چالش کشیدن مستقیم بانوی اول خودداری کرده بود چراکه محبوبیت وی به مراتب بیشتر از دو نامزد ریاست جمهوری و حتی خود شخص رئیس جمهور است.

با این حال ترامپ در تجمع روز جمعه کارولینای شمالی لب به انتقاد از وی گشود و اظهار کرد: تمام چیزی که او می‌خواهد و دوست دارد تشکیل کمپین است.

وی همچنین به اظهارات میشل اوباما در جریان انتخابات 2008 اشاره کرد و گفت: در آن زمان میشل اوباما به کلینتون گفت تو وقتی که نمی‌توانی خانه خود را مدیریت کنی، از عهده کاخ سفید هم بر نمی‌آیی.

اوباما طی رقابت‌های انتخاباتی این جمله را بیان کرد با این حال اشاره آن به کلینتون را به شدت رد کرده است.

وی همچنین تاکید کرد که از تمام لحظه‌های باقی مانده تا انتخابات استفاده می‌کند تا بعدا پشیمان نشود.

ترامپ سپس خاطرنشان کرد که چه در این انتخابات پیروز شود و چه شکست بخورد، برای خودش خوشحال خواهد بود: "اگر تمام حامیان حاضر به رای دهی شوند من به طور قاطع در انتخابات هشتم نوامبر پیروز خواهم شد."

گزارش مشکل
انتخاباتترامپ