زن ۲۷ ساله و نوجوان ۱۵ ساله، هکر‌های حرفه‌ای از آب درآمدند

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: با ردگیری دقیق تراکنش‌های مالی و در حال برداشت غیر مجاز، پلیس موفق شد متهم مزبور را که یک نوجوان بود شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، این هکر ۱۵ ساله را هنگام مراجعه به مدرسه دستگیر کنند.

دو هکر در شهرستان‌های ساوجبلاغ و پاکدشت توسط پلیس آگاهی این دو شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ، زن ۲۷ ساله‌ای که اقدام به هک حساب‌های بانکی کاربران به مبلغ سه میلیارد ریال کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرتیپ عباسعلی محمدیان گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان همراه با مرجوعه قضائی به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ و درخواست رسیدگی به شکایتش مبنی بر برداشت غیر مجاز ۶۶۰ میلیون ریال از حسابش، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی پرینت حساب مالباخته محرز شد که وجوه به حساب بانکی که متعلق به یک خانم است واریز و سپس مبلغ واریزی به حساب‌های دیگر منتقل شده است.

محمدیان گفت: حساب مذکور به اضافه سایر حساب‌هایی که پول به آن‌ها واریز شده بود مسدود و مشخص شد که شماره حساب مربوط به یکی از شعب بانک‌ها در استان گلستان است، بنابراین بلافاصله ماموران با دریافت نیابت قضائی به استان مذکور اعزام شدند. با اقدامات فنی و اطلاعاتی، ماموران منزل نامبرده را شناسایی و متهم را در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ منتقل کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم که به اتهام پولشویی تحت تعقیب مراجع قضائی استان گلستان بود به جرم خود مبنی بر برداشت غیرمجاز سه میلیارد ریال از حساب بانکی شهروندان به صورت اینترنتی اعتراف و اقرار کرد که پس از هک کردن حساب‌های بانکی تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور، به منظور عدم ردیابی با افتتاح حساب‌های بانکی در شعب مختلف به نام اعضای خانواده‌اش، وجوه واریزی به حسابش را به حساب‌های مذکور انتقال داده و آن‌ها را صرف نوسازی و تعمیر منزلش می‌کرد.

به گفته فرمانده انتظامی البرز، متهم با قرار وثیقه قانونی تحویل زندان شد. همچنین فرمانده انتظامی استان تهران از دستگیری هکر ۱۵ ساله پاکدشتی با هک بیش از ۷۰۰ کارت بانکی خبر داد.

سرتیپ «عبدالرضا ناظری» اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر برداشت اینترنتی وجه از حساب‌های بانکی شهروندان، پس از بررسی‌های فنی مشخص شد متهم پس از تهیه کارت‌های بانکی، مبالغ برداشتی غیرمجاز را به کارت‌های مزبور منتقل می‌کند، که ماموران برای پیگیری دقیق‌تر این موضوع، با استفاده از شگرد‌های پلیسی، موفق به شناسایی آی دی این هکر شدند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: با ردگیری دقیق تراکنش‌های مالی و در حال برداشت غیر مجاز، پلیس موفق شد متهم مزبور را که یک نوجوان بود شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، این هکر ۱۵ ساله را هنگام مراجعه به مدرسه دستگیر کنند.

ناظری با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به برداشت غیر مجاز حدود ۵۰۰ میلیون ریال از برخی از حساب‌های اینترنتی اعتراف کرد، ادامه داد: با بررسی host و domine مربوط به صفحات فیشینگ و جعلی از سوی پلیس مشخص شد اطلاعات ۷۰۰ کارت بانکی به همراه رمز دوم و سایر مشخصات آن از سوی این متهم در این سایت جمع آوری شده است