عضویت ۴۰۰ کودک در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) انزلی

عضویت ۴۰۰ کودک در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) انزلی

انزلی- رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی انزلی با اشاره به عضویت ۴۰۰ کودک در کتابخانه امام جعفر صادق (ع) این شهر ، گفت: ایجاد زیرساخت‌های مناسب کتابخوانی نیاز امروز جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر ، بعدازظهر سه شنبه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی جمعی از اهالی فرهنگ شهرستان انزلی از کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(غ) این شهر بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت‌های این کتابخانه آشنا شدند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی انزلی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه، اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب کتابخانه‌ای هستیم.

نجمه فکوری در ادامه به برخی فعالیت‌های این اداره در شهرستان انزلی اشاره کرد و افزود: علاوه بر برآورد نیازهای اولیه برای فضای کتابخانه‌ای باید شرایطی ایجاد شود که سبب جذب کودکان، جوانان و نوجوانان و مردم به این فضا شود.

وی به امکانات و تجهیزات کتابخانه‌ عمومی امام جعفر صادق (ع) شهر انزلی به عنوان کتابخانه مرکزی این شهر اشاره کرد و گفت: این کتابخانه از دو بخش خواهران و برادران تشکیل شده و تلاش شده تا محیطی آرام برای اعضا ایجاد شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی انزلی با بیان اینکه باید فرهنگ مطالعه را از سنین پایه و کودکان آغاز شود به ایجاد بخش کودک در این کتابخانه اشاره و بیان کرد: تلاش شده تا این بخش با استفاده از آیتم های متنوع برای کودکان جذاب شود.

وی با اشاره به عضویت ۴۰۰ کودک در این کتابخانه، گفت: ۲ هزار جلد کتاب مربوط به کودک در این بخش وجود دارد.