سقوط اتوبوس در دره 12 نفر را کشت

در اثر سقوط اتوبوس مسافربری به دره از ارتفاع 40 متری در کاستاریکا دست کم 12 نفر کشته و 18 تن مجروح شدند .

خبرگزاری ایرنا: در اثر سقوط اتوبوس مسافربری به دره از ارتفاع 40 متری در کاستاریکا دست کم 12 نفر کشته و 18 تن مجروح شدند .

به گزارش خبرگزاری اروپاپرس ، این سانحه که روز جمعه در جاده ای که از دو پارک ملی 'وولکان پوآس' و 'وولکان باروا' در نزدیکی شهر 'سینچونا' در استان 'آلا خوئه لا (شمال غربی ) و در 50 کیلومتری شمال 'سن خوزه' پایتخت کشور می گذرد ، رخ داد .

به گفته منابع آگاه ، این اتوبوس در مسیر خود دچار نقض فنی شده و به عمق 40 متری دره سقوط کند .

در این ارتباط قربانیان این حادثه را 5 مرد و مابقی زنان تشکیل می دهند که راننده اتوبوس یکی ازقربانیان بود.

«اکتور چاوس» رئیس آتش نشانی منطقه اعلام داشت که در بین 18 مجروح این حادثه ، 15 نفر در وضعیت بسیار وخیم به سر می برند و وضعیت سه نفر دیگر با ثبات می باشد .

این حادثه در حالی اتفاق افتاد که روز پنجشنبه ، 16 نفر از 70 تن دانش آموز یک مدرسه که برای بازدید از دانشکده زیست شناسی در پایتخت در این محل حاضر شده بودند ، به دلیل ریزش پلی که در مقابل ساختمان وجود دارد ، به رودخانه 'کبرادا لس نگریتوس' افتادند.

به گفته منابع آتش نشانی و صلیب سرخ ، این پل به دلیل ازدحام دانش آموزان بر روی آن و وزن زیاد عابران بر روی پل ، ریزش کرد،در این ارتباط دانش آموزان جراحات سطحی دارند .

کاستاریکا یک کشور واقع در آمریکای مرکزی می باشد که جمعیت آن حدود چهار میلیون و 500 هزار نفر است .

سوانح رانندگی ، سومین دلیل اصلی مرگ و میر در کاستاریکا می باشد .مشکل عمده آن به این دلیل است که میزان خودروها افزایش یافته اما سطح زیرساخت ها همزمان با آن رشد نکرده است .

گزارش مشکل
اتوبوسدانش