ضرورت تک نرخ شدن ارز در کشور/ ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن اشتباه بزرگ بود

پورابراهیمی با اشاره به اینکه، باید نرخ ارز در اقتصاد کشور تک نرخی شود گفت: باید با نرخ ارز مشخص برای صادرات اقدام کرد لذا راه نجات اقتصاد کشور تک نرخی شدن اقتصاد است.

ضرورت تک نرخ شدن ارز در کشور/ ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن اشتباه بزرگ بود

به گزارش 

خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 

پورابراهيمی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه، باید نرخ ارز در اقتصاد کشور تک نرخی شود گفت: باید با نرخ ارز مشخص برای صادرات اقدام کرد لذا راه نجات اقتصاد کشور تک نرخی شدن اقتصاد است.

وی با بیان اینکه، اقتصاد کشور باید از دو نرخی بودن بپرهیزد افزود: در بحث حمایت از صادرات اقداماتی انجام شده اما کافی نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه، استراتژی توسعه صنعتی را باید براساس منابع و اولویت ها مشخص کرد خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت های صادراتی   با فقدان استراتژی توسعه صنعتی مواجهيم و این امر سبب پراکندگی در صادرات می شود.

آل اسحاق با اشاره به اینکه، ثبات سیاست های ارزی و نحوه نگرش به موضوع صادرات مهمتر از نرخ ارز است ادامه داد: متاسفانه صنایع کوچک و متوسط توان رقابت در حوزه صادرات را ندارند.

وی با بیان اینکه، ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن اشتباه بزرگ بود افزود: تجارت موتور محرک اقتصاد است و نقش تجارت در توسعه‌ و امنیت ملی حائز اهمیت است.

خسرو تاج با اشاره به اینکه، با اصلاح نرخ ارز می توان صنعت را تکان داد گفت: نرخ ارز باید به گونه ای باشد که تورم و مالیات را پوشش دهد لذا باید به ظرفیت ها به صورت بالا نگریست.

انتهای پیام/

گزارش مشکل
اینکه،ارز