باند هرمی در نوشهر متلاشی شد

باند هرمی در نوشهر متلاشی شد

نوشهر - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران از دستگیری ۱۳ نفر از اعضای یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ علیرضا باقری اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت و عضو گیری یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن فرماندهی قرار گرفت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، تصریح کرد:با انجام اقدامات اطلاعاتی، اعضای این شرکت هرمی که با وعده استخدام افراد در یکی از شرکت های دولتی و دریافت کارت پایان خدمت برای مشمولان، سوژه های مورد نظر را انتخاب و آنان را وادار به عضویت و عضوگیری برای این شرکت می کردند، شناسایی شدند.

سرهنگ باقری، اظهار داشت: پس از هماهنگی های قضائی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی نوشهر با تشکیل تیم های عملیاتی ۱۳ نفر از سرشاخه های اصلی این شرکت هرمی را دستگیر کردند.

وی با اشاره به این که برابر بررسی های به عمل آمده متهمان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده اند، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، اذعان داشت: شیادان فعال در دسیسه‌های هرمی، با استفاده از شیوه‌های روان‌شناسی، افراد را به عضو شدن در زیرگروه‌های خود ترغیب می‌کنند.

وی در خاتمه با اشاره به این که ، وعده‌ی سرمایه‌گذاری با دریافت سود بالا، مهمترین شگرد شرکت‌های هرمی است، از مردم خواست: از هرگونه فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیرعادی، به‌ویژه در مدت زمان کوتاهی را دارند، دوری کرده و ضمن تامل در انجام معاملات وسوسه‌انگیز در صورت شناسایی افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند مراتب را به پلیس اطلاع دهند.