زن کلاهبردار اینترنتی در مازندران دستگیر شد

ساری- ایرنا- رئیس پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیروی انتظامی مازندران گفت :زنی که از طریق فروش اینترنتی 100 فقره کالا به ارزش 2میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در یکی از شهرهای مازندران دستگیر شد.

زن کلاهبردار اینترنتی در مازندران دستگیر شد
زن کلاهبردار اینترنتی در مازندران دستگیر شد

سرهنگ حسن محمدنژاد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات فنی و استفاده از شگرد های خاص پلیسی ، رد زن کلاهبردار را در یکی از استان های شمال غرب کشور شناسایی کردند.

وی با اظهار اینکه این زن با شگردهای پلیسی پس از ورود به استان مازندران ، هفته جاری دستگیر شده است، بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباخته دریافتند، زنی کلاهبردار با حضور در شبکه اجتماعی تلگرام با انجام تبلیغات فروش البسه و دریافت سفارش خرید و وجه مورد نظر ار مشتریان با سوء استفاده از اعتماد اعضای گروه، از آنان کلاهبرداری می کند.

رئیس پلیس فتای مازندران خاطر نشان کرد : متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، به 100 فقره کلاهبرداری به ارزش بیش از 2میلیارد ریال به این شیوه اقرار کرد.

محمدنژاد اظهار داشت: متهم برای انجام تحقیقات بیشتر با صدور قرار از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد.

رئیس پلیس فتای مازندران با هشدار به شهروندان گفت: صفحاتی که ناخواسته در برابر شما باز می شوند و حاوی تبلیغات فروش کالاها و ارائه خدمات هستند، ممکن است تقلبی بوده و قصد کلاهبرداری داشته باشند.

وی تاکید کرد: از سایت هایی خرید کنید که نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند و این فروشگاه ها در سایت Enamad.ir قابل مشاهده است.

خبرنگار: سید رضا هاشمی کرویی**انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا

/1899/6990

گزارش مشکل
کلاهبرداریمازندران