بارندگی شدید در بوشهر/ آبگرفتگی معابر

بیشترین میزان این بارندگی ها در شهرهای دیلم، بوشهر، گناوه و خارگ بوده که باعث آبگرفتگی خیابان ها و معابر، افتادن درختان و اخلال در تردد وسایل نقلیه شده است.

بارندگی های شدید همراه با وزش تندباد و رعد و برق صبح روز جمعه باعث آبگرفتگی خیابان ها و معابر و اخلال در تردد وسایل نقلیه در شهر بوشهر شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: فعالیت این سامانه بارشی که از شمال این استان آغاز شده همچنان در مرکز و مناطق ساحلی استان ادامه دارد.

قاسم قائدی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیشترین میزان این بارندگی ها در شهرهای دیلم، بوشهر، گناوه و خارگ بوده که باعث آبگرفتگی خیابان ها و معابر، افتادن درختان و اخلال در تردد وسایل نقلیه شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون گزارشی از جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه ها و بسته شدن راه ارتباطی در استان بوشهر دریافت نشده است.

قائدی یادآورشد: همه راه های ارتباطی استان بوشهر همچنان باز و تردد در آنها جریان دارد و مشکل خاصی وجود ندارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: این سامانه بارشی از روز سه شنبه هفته جاری وارد این استان شد و اوج بارندگی آن پنجشنبه شب تا ظهر جمعه است و از آخر وقت امروز از فضای استان بوشهر خارج می شود.

پیام مساعدی در گفت وگو با ایرنا افزود: بیشترین میزان بارندگی این سامانه در شهر های دیلم با 44.7، بوشهر 42.8، گناوه 40.1 و خارگ 32.27 میلی متر و کمترین میزان بارش را در شهرهای جنوبی این استان داشته است.

وی اضافه کرد: از صبح روز شنبه با وزش بادهای شدید شمالی دمای هوا بطور چشمگیری در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده کاهش می یابد و خلیج فارس مواج و متلاطم می شود.