آتش سوزی جزئی در انبار ضایعات شرکت پتروشیمی بندرامام

بندر ماهشهر - ایرنا - انبار ضایعات شرکت پتروشیمی بندر امام واقع در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بندر ماهشهر روز دوشنبه دچار آتش سوزی جزئی شد.

آتش سوزی جزئی در انبار ضایعات شرکت پتروشیمی بندرامام
آتش سوزی جزئی در انبار ضایعات شرکت پتروشیمی بندرامام

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، فرمانده ارشد HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر در این خصوص گفت:آتش سوزی انبار ضایعات چوب و آهن شرکت پتروشیمی بندرامام در کنترل است و خطری برای سایت صنعتی در پی ندارد.

سید امید شهیدی نیا اظهاکرد: انبار ضایعات چوب و آهن این شرکت، راس ساعت 10:40 دقیقه صبح دوشنبه بر اثر برشکاری پیمانکار جمع آوری ضایعات، دچارآتش سوزی شد.

وی افزود:به محض بروز آتش، واحدهای مهار آتش شرکت پتروشیمی بندرامام، عملیات مهار را آغاز کردند و هم اکنون آتش در کنترل است و هیچ خطری برای سایت صنعتی در پی ندارد و به زودی به صورت کامل مهار می شود.

مجتمع پتروشیمی بندر امام در زمینی به مساحت حدود 270 هکتار، در ضلع شمال غربی خلیج فارس در خوزستان به فاصله 160 کیلومتری جنوب شرقی اهواز و 84 کیلومتری شرق آبادان در منطقه بندر امام خمینی(ره) قراردارد.

سهولت دسترسی به خوراک، سوخت و مواد اولیه استفاده از امکانات جاده ای شبکه راه آهن و حمل و نقل دریایی، وجود فرودگاه، دسترسی به آب مورد نیاز و کمک به توسعه و عمران استان خوزستان به عنوان قطب صنعت پتروشیمی در کشور، ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از سوزانده شدن گازهای همراه نفت ویژگی هایی است که انتخاب این مکان را توجیه می کند.

7104/6125 / 6037

خبرنگار: مسعود گادار ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

گزارش مشکل
پتروشیمیخوزستان