مراجعه ۲۰۳ خوزستانی با عارضه تنفسی به بیمارستان‌ها در پی بارندگی/احتمال مسدود شدن برخی محورهای خوزستان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه 203 نفر با عارضه تنفسی به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه در پی بارندگی‌های خوزستان خبر داد.

فرهاد حمزه‌لویی در گفت.وگو با ایسنا، اظهار کرد: در پی بارندگی‌ها طی 24 ساعت گذشته تا صبح امروز  203 نفر با عارضه تنفسی به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: 174 نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان شدند. 14 نفر نیز در بخش ویژه و 15 نفر در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

احتمال مسدود شدن برخی محورهای خوزستان به دلیل شدت بارندگی

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت محورهای خوزستان گفت: تاکنون هیچ کدام از محورهای خوزستان مسدود نشده است اما احتمال دارد که به دلیل شدت بارندگی برخی محورها مسدود شوند.

سرهنگ رضا دولتشاهی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به بارندگی در محورهای خوزستان  اظهار کرد: تاکنون هیچکدام از محورهای خوزستان مسدود اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی بارندگی در بعد از ظهر، احتمال دارد محور ایذه به پیان که یک محور روستایی است، مسدود شود.

رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: همچنین در محور امیدیه -  دیلم مشکل وجود دارد زیرا جاده اصلی آماده تردد نیست و رانندگان از جاده کنارگذر تردد می‌کنند و احتمال دارد این مسیر نیز مسدود شود.

دولتشاهی گفت: در محور ایذه - دهدز و محور اندیکا به تاراز احتمال ریزش کوه وجود دارد اما احتمال مسدود شدن نیست.

وی با بیان اینکه در محور شیمبار بارش برف گزارش شده است، گفت: در حال حاضر بارندگی در ماهشهر، ایذه، رامهرمز، امیدیه، اهواز گزارش شده است. طی امروز بعد از ظهر و امشب بارندگی در شمال و شرق استان تقریبا شدید پیش بینی شده است و  احتمال دارد به دلیل شدت بارندگی برخی محورهای خوزستان مسدود شوند.

رئیس پلیس راه خوزستان توصیه کرد: رانندگان از تردد غیرضروری در محورهای خوزستان خودداری کنند. همچنین در صورت تردد از محور اندیکا به شیمبار باید زنجیر چرخ همراه داشته باشند.