آتش سوزی کالیفرنیا همچنان قربانی می‌گیرد

تعداد قربانیان آتش سوزی جنگل های ایالت کالیفرنیا به دلیل ناتوانی دولت آمریکا در مهار آن به 59 نفر رسیده است و بیش از 130 تن نیز مفقود شدند.

خبرگزاری ایرنا: تعداد قربانیان آتش سوزی جنگل های ایالت کالیفرنیا به دلیل ناتوانی دولت آمریکا در مهار آن به 59 نفر رسیده است و بیش از 130 تن نیز مفقود شدند.

در حالی که آتش سوزی جنگل ها در ایالت کالیفرنیای آمریکا به روز هفتم خود رسیده، تاکنون دست کم 59 نفر جان خود را در این حادثه از دست داده اند.

بزرگترین بخش این آتش سوزی که همزمان در سه نقطه از کالیفرنیا در حال وقوع است، آتش سوزی موسوم به «کمپ فایر» است که در شمال این ایالت روی داده و تاکنون 56 نفر را طعمه حریق کرده است.

همچنین سه نفر دیگر در آتش سوزی موسوم به «وولزی فایر» در منطقه لس آنجلس جان خود را از دست داده اند. آتش سوزی دیگری که به «هیل فایر» مشهور است در بخش دیگری از این ایالت روی داد که بدون قربانی تقریبا مهار شده است.

مقام های محلی گفتند که کمپ فایر تاکنون بیش از 137 هزار هکتار از جنگل های شمالی کالیفرنیا را سوزانده و نزدیک به 9 هزار خانه را ویران کرده است.

در حالی که بیش از 5 هزار نیروی آتش نشان تلاش خود را برای مهار شعله ها اداهه می دهند، تنها 35 درصد از آتش سوزی مهار شده است.

این آتش سوزی که از پنجشنبه گذشته آغاز شده، 52 هزار نفر از مردم منطقه را آواره کرده و مقام های ایالتی تنها توانسته اند نزدیک به یکهزار و 400 تن را پناه دهند.

شدت و گستره شعله ها به حدی است که شهر «پارادایس» در این ایالت را کاملا به خاکستر تبدیل کرده است.