العبادی: به آزادسازی موصل نزدیک هستیم

نخست وزیر عراق با بیان اینکه آزادسازی موصل نزدیک است گفت: نیروهای عراقی داعش را غافلگیر خواهند کرد.

به گزارش گروه بین الملل

خبرگزاری تسنیم

به نقل از السومریه نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه از نزدیکی زمان آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه تروریستی داعش خبر داد.

وی با بیان اینکه نیروهای عراقی داعش را غافلگیر خواهند کرد، از کشورهای همسایه خواست هنگامی که حاکمیت ملی عراق نقض می‌شود، از آن حمایت کنند.

العبادی در بیانیه‌ای که آن را بعد از دیدارش با تعدادی از اصحاب رسانه و تحلیلگران سیاسی منتشر کرد گفت:همه عراقی‌ها امسال بعد از آزادسازی کامل مناطق عراق، مرحله جدیدی را آغاز خواهند کرد و پیروزی و آزادسازی همه شهرها در چنگ ما است.

وی افزود: پیروزی سهم همه عراقی‌ها است و ما برای بازگرداندن ثبات و ارائه خدمات به شهرهای آزادشاده تلاش می‌کنیم.

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که این پیروزی‌ها در سایه تنگناهای اقتصادی محقق شده است.

نیروهای عراقی خود را برای عملیات آزادسازی موصل آماده کرده و همراه با تجهیزات نظامی در تمام جبهه‌های نبرد مستقر شده‌اند و قرار است عملیات آزادسازی موصل از چنگ داعش به‌زودی آغاز شود.

فرماندهی عملیات نینوا نیز نیروهای خود را در بالاترین سطح آماده‌باش با هدف آمادگی برای عملیات آزادسازی موصل قرار داد.

نیروی هوایی عراق روز یکشنبه با ریختن هزاران اعلامیه روی موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در عراق، دربارۀ عملیات نظامی پیش‌ِرو به ساکنان این شهر هشدار دادند.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (10 ژوئن) سال 1393 به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400 کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.انتهای پیام/

گزارش مشکل
آزادسازیعراق