دستگیر سه نفر در قتل خونین دو جوان در پارک

در تحقیقات از دوستان مقتول که شاهدان صحنه منجر به جنایت بودند، کارآگاهان دانستند که مقتول همراه آن‌ها در پارک گلزار نشسته بود که یکی از بچه‌محل‌ها با یک موتورسیکلت وارد پارک شد و بی‌هیچ مقدمه‌ای به سمت مقتول رفت، بعد هم با زدن ضربه‌ای چاقو به مقتول از آنجا متواری شد.

تحقیقات جنایی درباره دو پرونده قتل جداگانه در حالی ادامه دارد که متهم یکی از این قتل‌ها همچنان فراری است و در دومین پرونده سه نفر دستگیر شده‌اند.

دستگیر سه نفر در قتل خونین دو جوان در پارک

به گزارش شرق، این دو قتل در تعطیلات آخر هفته پایتخت اتفاق افتاده است. در‌حال‌حاضر تحقیقات جنایی و پلیسی برای شناسایی و کشف انگیزه جوانی که بچه‌محل خود را در پارک به قتل رسانده است، ادامه دارد.


سرهنگ کارآگاه علی ولیپور‌گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از آغاز تحقیقات پلیسی در پرونده جنایت پارک گلزار برای دستگیری قاتل خبر داد و در توضیح این خبر گفت: ساعت ۲۲ روز جمعه ۱۸ آبان سال جاری وقوع یک فقره فوت ناشی از اصابت ضربه جسم تیز به کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام شد. این در حالی بود که بازپرس کشیک تهران پیش‌از‌آن در جریان ماجرا قرار گرفته و دستور شروع تحقیقات را صادر کرده بود.


مأموران کلانتری که اولین گروه از مردان قانون بودند که پس از اعلام مرگ پسر جوان در بیمارستان بر پیکر او حاضر شدند، در بررسی‌های اولیه پی بردند متوفی جوانی ۲۷‌ساله است که بر اثر اصابت ضربه جسم تیز به قسمت چپ سینه فوت شده است.

مأموران اداره دهم پلیس آگاهی نیز تحقیقات درباره پرونده مقدماتی را که با موضوع قتل عمد تشکیل و در اختیارشان قرار گرفته بود، ادامه دادند. کارآگاهان این اداره در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند مقتول داخل پارک گلزار پس از حمله سرنشین یک موتورسیکلت مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است.


در تحقیقات از دوستان مقتول که شاهدان صحنه منجر به جنایت بودند، کارآگاهان دانستند که مقتول همراه آن‌ها در پارک گلزار نشسته بود که یکی از بچه‌محل‌ها با یک موتورسیکلت وارد پارک شد و بی‌هیچ مقدمه‌ای به سمت مقتول رفت، بعد هم با زدن ضربه‌ای چاقو به مقتول از آنجا متواری شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور‌گودرزی درباره این پرونده گفت: با شناسایی محل سکونت متهم پرونده در محدوده خیابان پیروزی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این محل مراجعه کردند؛ اما مطلع شدند متهم پس از زدن ضربه مرگبار به خانه بازنگشته است؛ بنابراین موضوع به بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران که وظیفه کشیک قتل در زمان این حادثه را برعهده داشت، اطلاع داده شد و به دستور او ادامه تحقیقات برای دستگیری قاتل فراری در اولویت کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


در‌این‌حال سه نفر در پرونده درگیری منجر به جنایت در محدوده خیابان امین دستگیر شدند. سرهنگ منصور حشمتیان، رئیس کلانتری جوادیه تهرانپارس، درباره دستگیری این سه نفر گفت: سه‌شنبه هفته پیش خبر فوت جوانی ۲۸ساله در بیمارستان تهرانپارس به کلانتری ۱۴۴ اعلام شد. در ادامه با حضور مأموران و برابر نظریه تیم پزشکی بیمارستان، به مأموران اعلام شد فرد فوت‌شده بر اثر اصابت جسمی تیز به ناحیه سینه به قتل رسیده است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران انجام شد و رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: مأموران پلیس در همان تحقیقات اولیه مطلع شدند که مقتول در داخل پارکی واقع در خیابان امین، در وقوع نزاع و درگیری مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.

رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس با اعلام خبر دستگیری سه نفر در مدت‌زمان کمتر از ۲۴ ساعت از وقوع جنایت افزود: با انجام تحقیقات میدانی سه نفر از افراد حاضر در درگیری منجر به جنایت شناسایی و با اقدام مأموران دستگیر شدند و برای انجام تحقیقات تکمیلی و پلیسی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.