نجات مفقودشدگان در کویر دامغان

معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان از امدادرسانی به ۱۳۷ حادثه دیده در سمنان خبر داد و گفت: این حوادث در تعطیلات آخر ماه صفر رخ داد.

علی آقا یحیایی اظهارداشت: در ایام پایانی ماه صفر در مجموع 26 حادثه در سطح استان رخ داد که نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر با حضور در محا حادثه به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به امدادرسانی نیروهای جمعیت هلال احمر به حادثه دیدگان گفت: در مجموع 9 مورد حادثه جاده‌ای، یک مورد حادثه مفقودی در این ایام رخ داده است که به حادثه دیدگان امدادرسانی شد.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان‌ با بیان اینکه مفقود شدگان در کویر معلمان دامغان نیز از سوی جمعیت هلال احمر نجات پیدا کردند گفت: با اعلام مفقودی تعدادی افراد در کویر معلمان دامغان نیروهای امدادی برای نجات این افراد اعزام شدند.

یحیایی از اعزام 10 نیرو برای امدادرسانی به مفقود شدگان خبر داد و گفت: در مجموع 2 تیم زمینی و یک تیم هوایی برای امدادرسانی به مفقودشدگان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه عملیات جستجوی مفقودشدگان حدود پنج ساعت به طول انجامید گفت: این افراد مفقود شده در کویر معلمان دامغان به علت نبود آنتن موبایل قادر به تماس با خانواده نبودند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان‌ با بیان اینکه مفقود شدگان در کویر معلمان دامغان در سلامت کامل بودند افزود: این افراد با رسیدن به محل آنتن دهی موبایل خانواده خود را از وضعیتشان آگاه کردند.

تسنیم