سوزاندن ۳ کفتار در مشهد

محل لانه این گونه در کال ماروس روستای نجف آباد از توابع شهرستان فیروزه در غرب مشهد قرار دارد که در اقدامی غیراخلاقی چند نفر اقدام به سوزاندن لانه این حیوان و به آتش کشیدن یک قلاده کفتار و دو توله همراهش کرده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: افرادی که در یک اقدام غیراخلاقی اقدام به آتش کشیدن یک کفتار به همراه دو توله اش در شهرستان فیروزه کرده اند برخورد جدی قضایی صورت می‌گیرد.

تورج همتی روز شنبه در گفتگو با ایرنا به انتشار تصاویری مبنی بر سوزاندن سه کفتار در فیروزه اشاره و بیان کرد: پس پیگیری موضوع مشخص شد این خبر صحت دارد که چند جوان اقدام به سوزاندن لانه کفتار در محل زیستگاه آن کرده اند.

وی ادامه داد: محل لانه این گونه در کال ماروس روستای نجف آباد از توابع شهرستان فیروزه قرار دارد که در اقدامی غیراخلاقی چند نفر اقدام به سوزاندن لانه این حیوان و به آتش کشیدن یک قلاده کفتار و دو توله همراهش کرده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: اقدامات برای شناسایی این افراد که بطور حتم از اهالی روستا‌های اطراف هستند در حال انجام است. این نحوه برخورد با حیوانات به هیچوجه پذیرفته نیست و به همین دلیل پیگیری قضایی برای برخورد با عاملان این جنایت در حال انجام است.

وی افزود: این اقدام غیرانسانی سه شنبه هفته پیش رخ داده و به دلیل سه روز تعطیلات رسمی پیگیری آن کند بود، اما از امروز پیگیری امور برای شناسایی و برخورد قانونی با عاملان این جنایت زیست محیطی با شتاب در ر. حال انجام است.

مرکز شهرستان ۴۳ هزار نفری فیروزه در فاصله ۱۴۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است. فیروزه مرکب از دو بخش مرکزی و طاغنکوه دارای ۹۳ روستا است. ۳۵ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستا‌ها هستند.