حریق در لنج ماهیگیری دو کشته بر جای گذاشت

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه ۲ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت.

ایرنا نوشت: مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه ۲ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت.

هدایت الله میرمرادزهی اظهار داشت: لنج بندر صیادی کنارک در ۱۲۰ مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان روز گذشته دچار آتش سوزی شد.

وی افزود: پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر که برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند که ۲ نفر بر اثر آتش سوزی کشته و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع این لنج ۱۶ نفر به همراه داشت که با استفاده از۱۰ کپسول آتش نشانی ، کمک یک لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای کشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد.
وی تصریح کرد: این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود و در راه برگشت با بیش از ۶۰ تن ماهی صنعتی دچار آتش سوزی شد.

میرمرادزهی ادامه داد: لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شد.

وی اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر صیاد در قالب ۳۵ تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله ۹۰۷ فروند لنج شامل ۵۰۱ فروند لنج برودتی و ۴۰۶ فروند لنج یخی و هزار و ۴۳۰ فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: معمولا هر لنج برودتی حدود ۴۵ روز تا یک ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.

وی ادامه داد: در لنج های برودتی ۱۵ تا ۲۵ نفر، قایق ۲ نفر و لنج های یخی هفت تا ۱۰ نفر مشغول به کار هستند.