نقشه عجیب پیک موتوری رستوران برای سرقت حساب مشتری‌ها/پیک موتوری با دستگاه کارت خوان سرقتی، نقشه سرقت عابربانک‌های مشتری‌ها را اجرا می‌کرد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش پیک موتوری رستوران‌ها اقدام به خالی کردن حساب‌های مشتریان با شگرد خاصی می‌کرد.

خبرگزاری میزان- رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش پیک موتوری رستوران‌ها اقدام به خالی کردن حساب‌های مشتریان با شگرد خاصی می‌کرد.

نقشه عجیب پیک موتوری رستوران برای سرقت حساب مشتری ها/پیک موتوری با دستگاه پز سرقتی نقشه سرقت عابربانک‌های مشتری‌ها را اجرا می‌کرد

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ کیوان ظهیری اظهار داشت: بیست و پنجم شهریور امسال فردی به افسر تحقیق کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه نمود و بیان داشت: ساعتی قبل با رستورانی در خیابان شریعتی تماس گرفتم و سه پرس چلو گوشت برای ناهار سفارش دادم. نیم ساعت بعد فرد جوان و خوش تیپ زنگ واحد را زد و گفت پیک موتوری ام و غذا را آورده ام. زمانی که به درب واحد مراجعه کرد کارت عابر بانکم را همراه رمز به او دادم. او با چند مرتبه کشیدن عابر بانک گفت سیستم قطع است و تقاضای وجه نقد کرد که به داخل خانه رفتم و وجه نقد آوردم نود هزار تومان به وی پرداخت کردم و کارت را برگرداند. در حال صرف غذا با خانواده ام بودم که ناگهان از طریق پیامک متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان از حساب همان عابر بانکم خالی شده که وقتی نگاهم به عابر بانک کنار سفره افتاد متوجه شدم متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جابجا کرده است. سریعا با رستوران تماس گرفتم که گفتند شما در جلوی پارکینگ وجه نقد را پرداخت کرده اید و سفارش را تحویل گرفته اید که متوجه شدم آن فردی که به او کارت را دادم پیک موتوری نبوده است و طعمه فرد سارق و کلاهبرداری شده ام.

وی افزود: با تشکیل پرونده و ارسال به مرجع قضایی امر شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. پس از تحقیقات گسترده مشخص گردید متهم ابتدا در مردادماه امسال در رستورانی در شهرک قدس پس از مشاهده آگهی به عنوان پیک مشغول بکار شد و پس از چند روز در حالی که دستگاه پوز و باکس غذا که بر موتور می‌گذارند را به همراه داشته دیگر به محل کار خود مراجعت نداشت و صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرد و لیکن حساب جاری متعلق به دستگاه را مسدود نکرد.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در مدتی که ماموران در حال شناسایی متهم بودند چندین شکایت مشابه نیز به کلانتری واصل گردید و همچنین پروند‌های مشابهی نیز در کلانتری‌های ۱۲۵یوسف آباد و ۱۳۴ شهرک قدس مطرح گردیدکه با توجه به افزوده شدن تعداد شکات پیگیری‌های ویزه انجام گرفت که پس از فعالیت‌ها و اقدامات پلیسی نهایتا روز گذشته متهم در مخفیگاهش در منطقه فلاح دستگیر و در بازرسی از محل یک دستگاه موتور مسروقه دستگاه عابر بانک و باکس غذا کشف شد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت اشاره داشت: متهم ۲۹ ساله که سابقا نیز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع دستگیر شده بود صراحتا به جرم ارتکابی خود در مناطق مختلف غربی و مرکزی تهران به همان شیوه اعتراف کرد و بیان داشت: پس از شروع به کار در رستوران تصمیم گرفتم با دستگاه پوز نقشه خود را اجرایی کنم بنابراین موتوری در مرزداران سرقت کردم و گوشه رستوران‌های بزرگ می‌ایستادم و زمانی که پیک آن رستوران به سمت محل تماس مشتری می‌رفت من نیز آن را دنبال می‌کردم و پس از رسیدن در محل سریعا موتور خود را در گوشه‌ای پارک می‌کردم و به سمت پیکی می‌رفتم و می‌گفتم غذا متعلق به من است و پولش را می‌دادم و زمانی که از محل می‌رفت با موتور خود و در حالی که غذا دستم بود به واحد مشتری مراجعه می‌کردم و هنگامی که عابر بانک می‌داد رمز را از وی می‌پرسیدم و سپس به ظاهر کارت را می‌کشیدم و می‌گفتم سیستم قطع است. مشتری زمانی که برای آوردن وجه نقد به خانه می‌رفت در یک لحظه کارت مشابهی را که همراه داشتم و از قبل به طرق مختلف تهیه کرده بودم جایگزین آن می‌کردم و به همراه سفارش به او می‌دادم و متوجه جایگزینی آن نمی‌شد. متعاقبا سریعا به اولین عابر بانک مراجعه و با بخاط رسپردن رمز حسابش را خالی می‌کردم.

سرهنگ ظهیری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ نفر به عنوان شاکی مراجعه و از متهم تحت نظری تحقیقات تکمیلی در جریان است از شهروندان خواست به هنگام خرید شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کنند و رمز آن را در اختیار افراد غیر قرار ندهند و یا اگر در مواقعی خود این کار را انجام نداده اند حتما نسبت به اینکه در جلوی چشمانش کارت توسط فروشنده کشیده شود دقت داشته باشند.