اخاذی‌های شبانه تحت عنوان مأمور

با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته خیابان فردوسی، شاکی عکس‌های به‌دست‌آمده از متهم را شناسایی کرد. سپس کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مال‌باخته موفق به شناسایی این مجرم سابقه‌دار و حرفه‌ای شدند.

سارق مأمورنمایی که با استفاده از جعل عناوین مأموران انتظامی و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد، دستگیر شد.


به گزارش شرق، با شکایت یکی از شهروندان از فردی که خودش را به‌عنوان مأمور پلیس معرفی و اخاذی کرده بود، پرونده‌ای تشکیل شد و برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اخاذی‌های شبانه تحت عنوان مأمور


مال‌باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ۱:۳۰ بامداد روز ۱۲ مهر با خودرو در خیابان فردوسی به‌سمت داروخانه در حرکت بودم که فردی با موتورسیکلت من را متوقف و اعلام کرد خودروی شما مشکوک است و باید تفتیش شود. آن فرد پس از گشتن خودرو و دیدن مدارکم به من گفت: ماشین را روشن کن تا به‌سمت اداره حرکت کنیم. من که حیران و در شوک بودم، از او توضیح خواستم. آن مرد در جواب گفت: هرچه پول در کارت عابربانک داری به حساب من واریز کن و خودت را خلاص کن.من هم که برای تهیه دارو‌های مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابربانک مراجعه و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب او کارت‌به‌کارت کردم. متهم پس از واریز پول به حسابش به‌سرعت از محل متواری شد».

با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته خیابان فردوسی، شاکی عکس‌های به‌دست‌آمده از متهم را شناسایی کرد. سپس کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مال‌باخته موفق به شناسایی این مجرم سابقه‌دار و حرفه‌ای شدند.

بررسی سوابق متهم نشان داد او بیش از ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی تصویر متهم از سوی مال‌باخته، کارآگاهان مخفیگاه او را پیدا و این فرد را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.


متهم در بازجویی‌ها، جرائم‌هایی را که به او نسبت داده شده بود، پذیرفت و در اعترافات خود درباره نحوه انتخاب سوژه‌های خود گفت: خودرو‌هایی که اقدام به پخش موسیقی با صدای بلند می‌کردند یا خودرو‌هایی را که همراهان آن‌ها حجاب مناسبی نداشتند، انتخاب و به‌عنوان مأمور ضابط قضائی از آن‌ها اخاذی می‌کردم.


سرهنگ احمد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت‌های مشابه، اعتراف صریح او به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مأمور به‌صورت پیاده یا با استفاده از موتورسیکلت مشکی‌رنگ در مناطق مختلف شهر تهران، به‌ویژه در مرکز شهر، به‌منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مال‌باختگان هماهنگی لازم با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انتشار بدون پوشش تصاویر این متهم انجام شده است و از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند».