دستگیری قاتل سابقه دار در ترکیه

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش به نام "مراد" هدف اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل (مراد) پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شرور سابقه داری خبر داد که پس از ارتکاب قتل در سال ۹۰ به خارج از کشور متواری شده بود.


به گزارش ایسنا، در ساعت ۲۲ پانزدهم آبان سال ۹۰ به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر اعلام شد که جوانی حدود ۲۵ ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح و به بیمارستان منتقل شده، اما با وجود انجام اقدامات درمانی، به علت شدت جراحت و خون ریزی فوت کرده است.


پس از این اتفاق، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل شد و برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش به نام "مراد" هدف اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل (مراد) پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است.

کارآگاهان با بررسی سوابق مراد. ث. متولد ۱۳۶۲ اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه شرارت و قدرت نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضایی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است.


کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت آباد به تحقیق از اعضای خانواده او پرداختند؛ پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در پی تماس تلفنی دوستان پسرم، متوجه شدم که او دوباره درگیر شده است. به بیمارستان رفتم، اما او را پیدا نکردم و در آن جا متوجه شدم او با یکی از دوستانش درگیر شده و او را هدف اصابت ضربات چاقو قرار داده است.


در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد ندارند، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی و از طریق مرز‌های غربی از کشور خارج شده است بنابراین اطلاعات قاتل متواری برای شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین الملل قرار گرفت.


در تاریخ ۲۵ مهرماه به پلیس بین الملل ایران اطلاع داده شد که شخصی به نام "سهیل کریمیان" به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده، بنابراین هماهنگی‌های لازم انجام شد و این شخص در اختیار پلیس بین الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم به نام "مراد. ث" مشخص شد وی به اتهام قتل عمد، از سال ۱۳۹۰ تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد که بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل گرفتند و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.


"مراد. ث" در همان اظهارات اولیه به قتل دوست خود در سال ۱۳۹۰ اعتراف کرد و درباره شب جنایت به کارآگاهان گفت: "شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم، با مقتول مشاجره لفظی کردم و، چون در حالت طبیعی قرار نداشتم، با ضربات متعدد چاقو وی را از ناحیه شکم و سینه مجروح کردم.

مدتی را در منزل دوستانم مخفی بودم تا این که پس از تهیه مقداری پول، از طریق مرز‌های غربی کشور و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم. مدت پنج سال به صورت غیرقانونی در کشور آلمان و در کمپ مهاجران زندگی می‌کردم که به علت درگیری مجبور شدم این کشور را نیز ترک کنم و پس از آن به ترکیه رفتم. همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می‌کردم تا این که به علت اقامت غیرقانونی دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شدم؛ در نهایت با شناسایی هویت واقعی‌ام توسط پلیس ایران، آن‌ها متوجه شدند که به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم ".


بر اساس اعلام پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.