کشف اجساد نوارپیچ شده ۲خواهر سعودی در آمریکا

مادر این دو خواهر سعودی نیز به رسانه‌ها گفته که چندی پیش فردی از سفارت عربستان در واشنتگن با او تماس گرفته و گفته است که دختران او در آمریکا خواستار دریافت پناهندگی شده‌اند. او همچنین در اظهارنظر مهمی گفته است سعودی‌ها به دو دخترش دستور داده بودند که به عربستان بازگردند!

پیداشدن جسد دو خواهر سعودی که پس از خروج از عربستان در پی پناهندگی در آمریکا بودند، پلیس نیویورک را با معمای پیچیده‌ای مواجه کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کشف جسد دو دختر ۲۲ و ۱۶ ساله در ساحل یک رودخانه در نیویورکِ آمریکا، پلیس را با معمای پیچیده‌ای مواجه کرده است.

به نوشته نیویورک‌تایمز، چهارشنبه هفته گذشته -۲۴ اکتبرمقارن با ۲ آبان- فردی که در پارک ریورساید (Riverside Park) نیویورک در حال قدم زد بود، در حاشیه رودخانه‌ای که در این پارک جریان دارد، جسم مشکوکی را در زیر آب می‌بیند و فورا با پلیس تماس می‌گیرد.

کشف اجساد نوارپیچ شده ۲خواهر سعودی در آمریکا


ماموران پلیس پس از مراجعه به محل و بازرسی حاشیه رودخانه، در زیر پایه‌های یک پل در قسمت کم‌عمق رودخانه جسد دو دختر جوان با لباس‌های یکدست و سیاهرنگ را مشاهده می‌کنند که از ناحیه کمر و مچ پا با نوار چسب به صورت رخ به رخ به یکدیگر بسته شده بودند.

کشف اجساد نوارپیچ شده ۲خواهر سعودی در آمریکا


پلیس می‌گوید زمانی که جسد آن‌ها را کشف کرده مدت زیادی از انداخته شدن آن‌ها در آب نگذشته بود و هیچ اثری از ضربه نیز برروی بدن آن‌ها مشاهده نمی‌شد.

کارآگاهان ابتدا تصور نمی‌کردند که آن‌ها نسبتی با یکدیگر داشته باشند، اما شباهت عجیب فُرم مو‌ها و رنگ پوست آن‌ها به یکدیگر موجب انجام بررسی‌هایی در پزشکی قانونی شد که در نهایت مشخص کرد دو مقتول با یکدیگر خواهر هستند.

اکنون مشخص شده است که آن‌ها دو خواهر سعودی به نام‌های تالا (۱۶ ساله) و روتانا (۲۲ ساله) هستند و از مدتی قبل در شهر فرفکس ایالت ویرجینیا زندگی می‌کردند.

پلیس می‌گوید بررسی سوابق تالا و روتانا نشان می‌دهد که آن‌ها از مدتی پیش "گمشده" بودند و اخیرا نیز از آمریکا درخواست پناهندگی کرده بودند، اما هنوز دلیل مرگ آن‌ها به صورت یک معما باقی مانده است.

کارآگاهان اکنون در حال کنارِ هم قرار دادن قطعات این پازل هستند و پرسش سختی که در حال حاضر پیش روی آن‌ها قرار دارد این است که این دو خواهر که اصالتا اهل جده هستند، چطور از شهری که ۴۰۰ کیلومتر با نیویورک فاصله دارد، از ساحل رودخانه هادسون در منطقه منهتن نیویورک سر درآورده‌اند.

پلیس ابتدا این احتمال را در نظر گرفته بود که آن‌ها ممکن است خود را به یکدیگر نوارپیچ کرده و با همدیگر از روی پل رودخانه هادسون (پل جورج واشنگتن)، دست به خودکشی زده باشند، اما هیچ نشانه‌ای از کوفتگی یا ضربه برروی بدن آن‌ها مشاهده نشده است. علاوه بر این، دوربین‌های مداربسته‌ی پل نیز تصویری از این دو خواهر را ثبت نکرده‌اند.

موضوع دیگری که فرضیه خودکشی این دو را باطل می‌کند این است که آن‌ها به گونه‌ای به یکدیگر بسته شده بودند که دستکم پای یک شخص ثالث را به این پرونده باز می‌کند. کارآگاهان معتقدند آن‌ها نمی‌توانسته‌اند به این شکل خود را به یکدیگر نوارپیچ کنند.

از سوی دیگر، پلیس به هیچ مدرکِ قابل اعتنایی که احتمال قتل آن‌ها را رد کند نیز دست نیافته است. آنچه تحقیقات کارآگاهان را دشوارتر کرده این است که هنوز هیچکس به سراغ جسد آن‌ها نیامده و هیچ تصویری نیز جز آنچه پلیس نیویورک از روی چهره آن‌ها نقاشی کرده در دست نیست.

کشف اجساد نوارپیچ شده دو خواهر سعودی در آمریکا/ آیا دوباره پای ریاض در میان است؟
پرسش مهم دیگری که پاسخِ آن می‌تواند در کشف حقیقت به پلیس کمک کند، محل اقامت آن‌ها پیش از وقوع حادثه است. تا این لحظه، پلیس ایالت ویرجینا بنابر قانونی که ارائه اطلاعات درباره قربانیان زیر ۱۸ سال را به ایالت‌های دیگر منع می‌کند، از دادن هرگونه اطلاعات درباره این دو خواهر سعودی امتناع کرده است.

روزنامه عرب نیوز چاپ عربستان، مدعی شده که روتانا در نیویورک و خواهر کوچکش تالا در ویرجینیا زندگی می‌کرده‌اند. عرب نیوز همچنین ادعا کرده که این دو خواهر تا حدود یک هفته قبل از پیدا شدن جسدشان با مادرشان در ارتباط بوده‌اند.

در حال حاضر، تحقیقات پلیس در مراحل اولیه خود قرار دارد و آنچه کارآگاهان درباره این ماجرا می‌دانند از آنچه نمی‌دانند بسیار کمتر است.

برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تالا و روتانا در اوایل سال ۲۰۱۵ همراه با مادرشان از عربستان به آمریکا آمدند و شهر فرفکس در ایالت ویرجینا را برای زندگی انتخاب کردند.

مادر این دو خواهر سعودی نیز به رسانه‌ها گفته که چندی پیش فردی از سفارت عربستان در واشنتگن با او تماس گرفته و گفته است که دختران او در آمریکا خواستار دریافت پناهندگی شده‌اند. او همچنین در اظهارنظر مهمی گفته است سعودی‌ها به دو دخترش دستور داده بودند که به عربستان بازگردند!

اظهارنظر مادر تالا و روتانا درباره تهدید شدن آن‌ها برای بازگشت به عربستان این احتمال را مطرح کرده که شاید همانند قضیه جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، که ماه گذشته در کنسولگری ریاض در استانبول کشته شد و چندین منتقد دیگر ریاض که طی یکی دو سال اخیر ناپدید شده‌اند، این بار نیز پای سعودی‌ها در یک جنایت دیگر در میان باشد.