بازداشت ۲ پیمانکار در حادثه بیمارستان کهریزک

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه جانباختگان توسط پزشکی قانونی به اولیای دم تحویل داده شدند، گفت: وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های مرتبط در این حادثه مورد سوال هستند و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

رئیس حوزه قضایی بخش کهریزک از ورود مدعی العموم به حادثه ریزش بیمارستان در حال احداث کهریزک خبر داد و گفت: ۲ پیمانکار سازنده این بیمارستان بازداشت شدند.

حجت الاسلام علی عباسی روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: رئیس شعبه ۱۰۱ کهریزک از ابتدای این حادثه در سر صحنه حاضر شد و چگونگی این اتفاق را بررسی کرد.

وی تصریح کرد: به خاطر گودبرداری غیر اصولی دیوار این بنا روز گذشته ریزش و پنج نفر از کارگران زیر آوار فوت کردند. حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه جانباختگان توسط پزشکی قانونی به اولیای دم تحویل داده شدند، گفت: وزارت بهداشت و سایر سازمان‌های مرتبط در این حادثه مورد سوال هستند و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

ساعت ۱۰ صبح روز گذشته (شنبه) دیوار بیمارستان خیریه در حال ساخت کهریزک فرو ریخت که این حادثه پنج فوتی و چهار نفر مصدوم بر جا گذاشت.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد بارندگی‌های جمعه شب سبب سست شدن دیواره‌های فونداسیون و فرو ریختن دیواره‌های بیمارستان شده است.