سرقت از راننده‌های تاکسی با آبمیوه مسموم

جوان متهم به قتل که با ترفند اجاره کردن دربستی خودرو‌های مسافربر در مشهد، رانندگان را با تعارف آب میوه‌های مسموم، بیهوش می‌کرد در حالی پرده از چندین فقره سرقت از رانندگان برداشت که به دزدیدن طلا‌های مادربزرگش نیز اعتراف کرد.

دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز روز گذشته در تشریح جزئیاتی از ماجرای آدمکشی و سرقت‌های این متهم مخوف گفت: با توجه به اهمیت ماجرای سرقت‌های متهم از رانندگان که در مناطق مختلف شهری و جاده‌ای در کشور رخ داده است تحقیقات شبانه روزی توسط بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز برای کشف سرقت‌ها یا جرایم هولناک احتمالی دیگر ادامه دارد.

سرقت از راننده‌های تاکسی با آبمیوه مسموم

به گزارش خراسان، قاضی سیدهادی سبحانی افزود: در بررسی‌های اولیه تاکنون چندین فقره از موارد سرقت با خوراندن آب میوه‌های مسموم به رانندگان در مشهد و برخی شهر‌های دیگر برملا شده است، اما با توجه به شیوه خشن متهم که برای پنهان کاری سرقت‌ها دست به جنایت نیز زده است، احتمال می‌رود سرقت با این شیوه در برخی شهر‌های شمالی کشور یا مسیر تهران- مشهد که محل رفت و آمد متهم بود، اتفاق افتاده باشد که به همین منظور این جوان ۲۲ ساله تحت بازجویی‌های تخصصی قرار دارد.


این مقام ارشد قضایی همچنین با اشاره به کشف ماجرای سرقت طلا در این پرونده تصریح کرددر بررسی‌های فنی و تخصصی که از سوی بازپرس برفرازی (قاضی پرونده) صورت گرفت، مشخص شد که متهم مدتی قبل به منزل مادربزرگش در شهرستان گنبد رفته و با خوراندن داروی خواب آور به عمو و پدربزرگ و مادربزرگش، بیش از ۵۰ گرم طلا را در نیمه‌های شب به سرقت برده است.

دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: با توجه به شکایت مادربزرگ متهم، پرونده سرقت در گنبد تشکیل شده بود، اما او طلا‌ها را به مشهد انتقال داده بود.


وی درباره جزئیات دیگری از نجات راننده‌ای که تا سر حد مرگ رفته بود نیز گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، متهم راننده یک دستگاه خودروی ال ۹۰ را از مسیر بابلسر به تهران اجاره می‌کند وقتی به تهران می‌رسند او با تعارف آب میوه مسموم راننده را بیهوش کرده، ولی می‌ترسد که از سوی راننده شناسایی شود به همین خاطر پیکر راننده را تا مسیر سمنان- شاهرود با خودرو حمل می‌کند و در مسیر راه برای آن که از شر راننده خلاص شود، پیکر نیمه جان او را در منطقه‌ای خلوت رها می‌کند، ولی باز هم به سوی راننده می‌رود و ضرباتی را با شیء سنگین بر سر او می‌کوبد.


قاضی سبحانی ادامه داد: بعد از آن که متهم فکر می‌کند راننده دیگر جان ندارد، سوار بر ال ۹۰ به سوی مشهد حرکت می‌کند و خودرو را در یکی از خیابان‌های حوزه استحفاظی طرقبه شاندیز به صورت بدون صاحب رها می‌کند که این خودرو توسط نیرو‌های گشت کشف شده و به پارکینگ انتقال یافته بود. اما خوشبختانه راننده خودرو توسط شهروندان به مرکز درمانی انتقال یافته و از مرگ نجات پیدا کرد.


دادستان طرقبه شاندیز اضافه کرد: ماجرای سرقت‌های وحشتناک این متهم که در برخی از آن‌ها دختر جوانی نیز همراه او بود همچنان ادامه می‌یافت تا این که خودروی راننده ۲۸ ساله‌ای را از میدان راه آهن مشهد به مقصد شاندیز به صورت دربستی اجاره می‌کند و بعد از خوراندن آب میوه سمی، پیکر او را در حالی که زنده بود داخل چاهی به عمق ۳۰ متر می‌اندازد.

او حتی برای اطمینان از مرگ راننده، سنگی را نیز به درون چاه پرت می‌کند که سنگ به پیکر جوان راننده برخورد نمی‌کند، ولی با اطلاع شهروندان مبنی بر وجود یک جفت کفش در دهانه چاه، راز این جنایت فاش شد.


قاضی سیدهادی سبحانی با بیان این که مقتول لیسانس مدیریت بازرگانی داشت و با مسافرکشی نان حلال به دست می‌آورد، خاطرنشان کرد: اگرچه این پرونده تنها سه روز بعد از وقوع جنایت به نتیجه رسید و متهمان در چنگ قانون گرفتار شدند، اما تحقیقات درباره جرایم و سرقت‌های احتمالی دیگر آنان همچنان ادامه دارد.


این مقام قضایی در پایان به شهروندان و رانندگان توصیه کرد: به هیچ وجه مواد خوردنی و آشامیدنی را از افراد ناشناس و به ویژه مسافران عبوری نگیرند و در برابر پیشنهاد مبالغ بالا برای اجاره خودرو وسوسه نشوند چرا که در پس این گونه پیشنهاد‌ها و به ویژه در ساعات شب حتما نقشه شومی وجود دارد.


قاضی سبحانی از شهروندان خواست چنان چه با این شیوه مورد دستبرد قرار گرفته اند برای شناسایی متهم به پلیس آگاهی طرقبه و شاندیز مراجعه کنند.