سرقت دستگاه لیزر به دستور خاله

متهم که تحصیلکرده است، در اظهارات خود با اعتراف به جرمش گفت: قصد اجاره یک کلینیک زیبایی را داشتم و برای تجهیزاتش نیاز به پول داشتم. وقتی متوجه شدم که خواهرزاده‌ام دستگاه لیزر گرانقیمتی در کلینیک‌اش دارد، تصمیم گرفتم که این دستگاه را سرقت کنم تا آن را به کلینیک خودم بیاورم. می‌دانستم با این دستگاه می‌توانم درآمد زیادی کسب کنم. برای همین نقشه این سرقت را کشیدم و سه نفر را اجیر کردم.

خاله تبهکار برای تهیه تجهیزات کلینیک زیبایی‌اش نقشه عجیبی را اجرا کرد. او با اجیرکردن سه مرد دستگاه لیرز یک‌میلیارد تومانی کلینیک خواهرزاده‌اش را دزدید و با آن درآمدزایی کرد. سه مرد اجیرشده با اسلحه به کلینیک زیبایی خواهرزاده رئیس‌شان حمله کرده و پس از ترساندن دو متخصص پوست و موی این کلینیک، دستگاه گرانقیمت را دزدیدند.

به گزارش شهروند، ١٤ مهر ماه بود که وقوع یک سرقت مسلحانه در کلینیک زیبایی در شهرک غرب، ماموران کلانتری ١٣٤ شهرک قدس را به محل حادثه کشاند. با حضور ماموران در محل آنها با دو دختر جوان مواجه شدند که بشدت ترسیده بودند. آنها در حالی ‌که هراسان بودند درباره این سرقت مسلحانه به تیم تحقیق گفتند: «ما متخصص پوست و مو هستیم و سه ماهی می‌شود که این کلینیک را شریکی اجاره کرده‌ایم. امروز صبح وارد کلینیک شدیم تا مثل همیشه کارمان را آغاز کنیم؛ چون اول وقت بود، هیچ‌کس در اینجا حضور نداشت. بیماران هم وقتشان از چند ساعت بعد شروع می‌شد. ما در حال انجام کارهای اولیه بودیم که ناگهان سه مرد نقابدار وارد کلینیک شدند و در حالی ‌که اسلحه به دست داشتند، ما را تهدید کردند. آنها همان اول سرمان فریاد زدند و تهدید کردند که اگر مقاومت کنیم، ما را می‌کشند. ما هم از ترسمان کنار میز روی زمین نشستیم. این سه مرد بلافاصله به سراغ دستگاه لیزری که در کلینیک وجود داشت، رفتند. این دستگاه را تازه خریده بودیم و قیمت آن یک‌ میلیارد تومان بود. آنها دستگاه را با کمک هم از کلینیک خارج کردند و متواری شدند.»

با مشخص‌شدن این موضوع تحقیقات ماموران آغاز شد. بررسی‌های نخست ماموران نشان داد که این سه مرد با یک خودروی پژو پارس سفیدرنگ به سرقت دستگاه لیزر پوست گرانقیمت اقدام کرده‌اند. بنابراین ماموران کلانتری با بررسی تصاویر ضبط‌شده دوربین‌های مداربسته در محل توانستند پلاک خودروی متهمان را شناسایی کنند. این خودرو در بزرگراه همت بود که از سوی پلیس متوقف و متهم توسط ماموران دستگیر شد.

مرد دستگیرشده در همان ابتدا به جرم خود اعتراف کرد و آدرس مخفیگاهشان را به ماموران کلانتری اعلام کرد. با مراجعه پلیس به این محل اسلحه متهم به همراه تعدادی فشنگ کشف شد. همچنین متهم در همکاری با پلیس مخفیگاه همدستانش را هم به ماموران کلانتری اعلام کرد که طی عملیاتی هر دو متهم دیگر پرونده توسط پلیس دستگیر شدند. بعد از دستگیری سه سارق مسلح بود که راز این سرقت عجیب فاش شد.

هر سه متهم این پرونده در بازجویی‌ها اعتراف کردند که از سوی یک زن جوان برای این سرقت اجیر شده‌اند؛ زن جوانی که مشخص شد، خاله یکی از اجاره‌کنندگان کلینیک مورد نظر در شهرک قدس است. به همین دلیل پلیس به سراغ این زن رفت و درنهایت او را هم روز ٠٣ مهر دستگیر کرد.

متهم که تحصیلکرده است، در اظهارات خود با اعتراف به جرمش گفت: «قصد اجاره یک کلینیک زیبایی را داشتم و برای تجهیزاتش نیاز به پول داشتم. وقتی متوجه شدم که خواهرزاده‌ام دستگاه لیزر گرانقیمتی در کلینیک‌اش دارد، تصمیم گرفتم که این دستگاه را سرقت کنم تا آن را به کلینیک خودم بیاورم. می‌دانستم با این دستگاه می‌توانم درآمد زیادی کسب کنم. برای همین نقشه این سرقت را کشیدم و سه نفر را اجیر کردم؛ چون می‌دانستم که خودم به تنهایی نمی‌توانم دست به این سرقت بزنم و باید حتما چند مرد باشند که این دستگاه را حمل کنند. با یکی از آن سه مرد، آشنایی دوری داشتم و از قبل او را می شناختم. موضوع را با او درمیان گذاشتم. او هم این دو سارق سابقه دار را اجیر کرد و سه نفری با هم به سرقت رفتند.»

شاکی نیز در تحقیقات پلیس گفت: «با خاله‌ام رابطه خوبی داشتم و ارتباطمان زیاد بود. ما از بچگی با هم بزرگ شده بودیم. وقتی به من گفتند که یک زن نقشه سرقت از کلینیک را کشیده است، فکر هر کس را می کردم جز خاله ام. برای همین مطمئنم که او به خاطر حسودی دست به این سرقت زده است. او تا متوجه شد که من کلینیک زیبایی باز کرده‌ام، خودش هم کلینیک زد و برای تجهیزات داخل آن به سراغ من آمد.»

همچنین تجسس‌های بعدی پلیسی نشان داد که یکی از سارقان این پرونده سابقه‌دار است و به خاطر حمل ١٥٠ کیلوگرم ماده مخدر تریاک ١٥‌ سال در زندان بوده است.

سرهنگ کیوان ظهیری، رئیس‌پلیس پیشگیری تهران بزرگ درباره این پرونده گفت: «هر چهار سارق به مقام قضائی برای بررسی و اعلام حکم نهایی ارجاع داده شدند و تحقیقات از آنها همچنان ادامه دارد.»