سخنرانی اردوغان درباره مرگ خاشقجی

رئیس جمهور ترکیه در جریان سخنرانی خود درباره جزئیات پرونده قتل خاشقجی گفت که خاشقجی برای نخستین بار در روز 28 سپتامبر برای انجام فرایند ثبت ازدواجش به کنسولگری عربستان رفت و پس از رفتن او به کنسولگری برای اولین بار تیمی برای قتل او مامور شد.

خبرگزاری میزان- رئیس جمهور ترکیه در جریان سخنرانی خود درباره جزئیات پرونده قتل خاشقجی گفت که خاشقجی برای نخستین بار در روز 28 سپتامبر برای انجام فرایند ثبت ازدواجش به کنسولگری عربستان رفت و پس از رفتن او به کنسولگری برای اولین بار تیمی برای قتل او مامور شد.

سخنرانی اردوغان درباره مرگ خاشقجی به گزارش گرو بین‌الملل خبرگزاری میزان، رئیس جمهور ترکیه در جریان سخنرانی خود درباره جزئیات پرونده قتل خاشقجی گفت که خاشقجی برای نخستین بار در روز 28 سپتامبر برای انجام فرایند ثبت ازدواجش به کنسولگری عربستان رفت و پس از رفتن او به کنسولگری برای اولین بار تیمی برای قتل او مامور شد.

«رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در پارلمان ترکیه گفت: برخی از کارکنان کنسولگری عربستان فورا برای اجرای تمهیدات قتل خاشقجی به عربستان سفر کردند.

وی افزود: در روز یکم اکتبر 3 نفر از عربستان در ساعت 4 و نیم عصر با هواپیمایی عادی به ترکیه سفر کرده و در هتلی مستقر شد و پس از آن به کنسولگری رفتند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: تیمی دیگر متشکل از 9 نفر با هواپیمایی ویژه وارد استانبول شدند که در بین آنها ژنرال های نظامی دیده شده و به هتل های مختلف رفتند و تیم کامل ترور 15 نفر بودند که بین ساعت 9:50 و 11:00 وارد کنسولگری شدند.

اردوغان خاطرنشان کرد: تیم سعودی حافظه دوربین های کنسولگری عربستان را خارج کردند. کنسولگری عربستان روز دوم اکتبر و در ساعت 11:50 با جمال خاشقجی به منظور اطمینان از آمدن وی ارتباط برقرار کرد و خاشقجی همان روز از لندن به استانبول آمد و پای پیاده به سمت کنسولگری رفت.

در حال تکمیل...