تازه‎ترین اخبار درباره واژگونی اتوبوس مسافربری /2 کشته و 40 مصدوم سرپایی+ تصاویر

واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در گردنه آهوان در استان سمنان، دو کشته و 40 مصدوم سرپایی بر جای گذاشت.

یک دستگاه اتوبوس مسافربری دقایقی پیش در گردنه آهوان در محدوده استان سمنان واژگون شد.

علی‌آقا یحیایی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره جرئیات این حادثه اظهار داشت: بنا بر اطلاعات ارسالی به هلال‌احمر، یک دستگاه اتوبوس مسافربری در ساعت 19 و 15 دقیقه در گردنه آهوان در محدوده استان سمنان واژگون شده است.

وی تصریح کرد: واژگونی این اتوبوس در کیلومتر 55 محور دامغان- سمنان رخ داده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان سمنان اضافه کرد: پنج تیم عملیاتی جمعیت هلال‌احمر برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه به محل اعزام شده‌اند و مشغول امدادرسانی به مصدومان هستند.

تقی کبیری، رئیس پلیس استان سمنان نیز اعلام جزئیات دقیق این حادثه را به بررسی بیشتر ابعاد آن موکول کرد؛ اما اظهار داشت: واژگونی این اتوبوس در جاده دامغان- سمنان به وقوع پیوسته است.

وی تصریح کرد: تیم‌های پلیس راه، اورژانس و هلال‌احمر به محل حادثه اعزام شده‌اند و اطلاعات تکمیلی در ساعات آینده ارائه می‌شود.

رئیس پلیس استان سمنان ادامه داد: اتوبوس واژگون‌شده در مسیر مشهد-کرمانشاه تردد می‌کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان نیز اظهار داشت: اتوبوس واژگون‌شده با تعداد 46 مسافراز مشهد مقدس به سمت کرمانشاه حرکت می‌کرده که دچار حادثه شده است.

حسن شکراللهی ادامه داد: این حادثه بنا بر اعلام تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر، دو نفر فوتی و 40 مصدوم سرپایی داشته است و بقیه مسافران اتوبوس مشکل خاصی نداشته‌اند و در سلامت هستند.

مصدومان حادثه اتوبوس مشهد- کرمانشاه با تلاش‌ تیم‌های امدادی و اورژانس به بیمارستان سمنان منتقل شده‌اند.

سعید اسماعیل‌پور، رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان نیز در جریان واژگونی اتوبوس در گردنه آهوان گفت: اتوبوسی با ۴۰ مسافر از مشهد به کرمانشاه در حال حرکت بود که ساعت 19 و 18 دقیقه در کیلومتر ۴۰ محور آهوان- پنج کیلومتر بعد از راهدارخانه واژگون شد.

رئیس اداره آتش‌نشانی سمنان با اشاره به اینکه واژگونی اتوبوس در محور آهوان دو کشته و ۳۰ مصدوم جزئی و سطحی داشت، افزود: مصدومان به مراکز درمانی اعزام شدند.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه دو اکیپ آتش‌نشانی با دو خودرو و هفت آتش‌نشان به محل اعزام شدند، اظهار کرد: نیروهای هلال‌احمر و اورژانس نیز هم‌ا‌کنون در محل حضور دارند.

تخطی راننده از سرعت مطمئنه؛ علت واژگونی اتوبوس

تقی کبیری، رئیس پلیس راه استان سمناندر جریان واژگونی اتوبوس در محور آهوان اظهار کرد: اتوبوسی با ۴۰ مسافر از مشهد به سمت کرمانشاه در حال حرکت بود که در محور آهوان- پنج کیلومتر بعد از راهدارخانه واژگون شد.

رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به اینکه واژگونی اتوبوس در محور آهوان دو کشته داشت، تصریح کرد: مجروحان این حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند.

کبیری با بیان اینکه علت واژگونی اتوبوس تخطی راننده از سرعت مطمئنه بود، اظهار کرد: راننده نتوانسته بود اتوبوس را کنترل کند.

21:32  اسکان یک خانواده حادثه‌دیده در هلال‌احمر

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان سمنان نیز اظهار داشت: یک خانواده حادثه‌دیده در واژگونی اتوبوس مشهد- کرمانشاه در هلال‌احمر استان سمنان اسکان داده شدند.

21:40  لزوم توجه بیشتر به نقاط حادثه‌خیز سمنان

استان سمنان دارای چند هزار کیلومتر راه اصلی بوده که مهم‌ترین آن، محور ترانزیتی تهران-مشهد است؛ واژگونی خودرو به علت کویری و خسته‌کننده راه‌های استان سمنان عامل اصلی مرگ‌ومیر جاده‌ای در این استان است.

واژگونی اتوبوس مشهد-کرمانشاه امشب خبر تلخی بود و این چندمین حادثه از این دست در یکی دو ماه اخیر در استان سمنان محسوب می‌شود.

لزوم توجه بیشتر به نقاط حادثه‌خیز سمنان نظیر محدوده وقوع همین حادثه نیز اینک بیش از گذشته درک می‌شود.

در عین حال، با توجه به تعدد حوادث و موقعیت استراتژیک سمنان به نظر می‌رسد احداث یک بیمارستان اورژانس و نه اورژانس بیمارستانی در سمنان کاملاً توجیه داشته باشد.