پیکان رتبه اول مردودی خودروها در دریافت معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو، گفت: پیکان همچنان رتبه اول مردودی خودروها در دریافت معاینه فنی دارد.

خبرگزاری فارس: پیکان رتبه اول مردودی خودروها در دریافت معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو، گفت: پیکان همچنان رتبه اول مردودی خودروها در دریافت معاینه فنی دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سیدنواب حسینی‌منش در نشست خبری مشترک شهرداری تهران و پلیس برای آغاز فاز دوم طرح کاهش از اول آبان 97، گفت: از ابتدای ‌آبان هر خودرویی که فاقد معاینه فنی باشد جریمه می‌شود.

وی با بیان اینکه از اسفند 96 معاینه فنی برتر در تهران اجرایی شد، گفت: تاکنون بالغ بر 369 هزار خودرو در تهران معاینه فنی برتر دریافت کرده‌اند. یعنی 35 درصد خودروهای مراجعه‌کننده تهران معاینه فنی برتر دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو گفت: نرم‌افزار نوبت‌دهی اینترنتی معاینه فنی راه‌اندازی شده است همچنین همه مراکز دو شیفته است و امکان افزایش ظرفیت به صورت سه شیفته فراهم شده است.

وی از راه‌اندازی 9 خط معاینه فنی سیار در تهران خبر داد و گفت: 4 خط ‌آماده به کار شده و 5 خط در دست اقدام است.

حسینی‌منش از تجهیز مبادی ورودی شهر به دوربین‌های ثبت تخلف و عملیاتی شدن دوربین‌ها برای معاینه فنی خبر داد و گفت: اخذ کد تخلف معاینه فنی برای 870 دوربین در سطح شهر تهران نصب شده است همچنین سایر دوربین‌ها هم به این کد مجهز خواهد شد.

به گفته حسینی‌منش، از امروز این طرح به صورت آزمایشی آ‌غاز شده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو از الزام تمامی خودروهای تحت نظارت در ارتباط با شهرداری برای دریافت معاینه فنی گفت: شوخی نداریم و ابتدا از خودمان آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای طرح کاهش در سال گذشته این بوده که یک میلیون و 700 هزار خودرو در تهران معاینه فنی دریافت کرده‌اند، گفت: خودروی پراید و پژو 206 بیشترین مراجعه را داشتند.

به گفته حسینی‌منش، نیسان وانت، وانت مزدا، وانت پیکان رتبه اول مردودی را داشتند و خودروی پیکان رتبه اول مردودی را داشت و از هر صد پیکانی که به مراکز مراجعه کرد 70 خودرو مردود شدند.

انتهای پیام/