خانواده محل تحقق اراده الهی در زمین است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه خانواده ایرانی امروز نیازمند یک الگوی هویتی است، اظهار داشت: خانواده ایرانی بار مسئولیت پیروزی حق و پیشبرد اراده الهی را بر دوش دارد.

خبرگزاری فارس: خانواده محل تحقق اراده الهی در زمین است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه خانواده ایرانی امروز نیازمند یک الگوی هویتی است، اظهار داشت: خانواده ایرانی بار مسئولیت پیروزی حق و پیشبرد اراده الهی را بر دوش دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در آیین افتتاح کنگره ملی خانواده با طرح این پرسش که چرا برای پیشبرد تحقق اراده الهی در زمین خداوند بر روی خانواده حساب کرده است، گفت: پس از رحلت پیامبر اکرم کار پرچمداری ولایت، امامت و رسالت دین بر عهده اهل‌بیت(ع) سپرده شد.

وی‌ ادامه داد: همه آحاد مردم موظف به پیشبرد اراده الهی دارند، حتی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نیز مسئولیت بر عهده خانواده‌هاست.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی به بحث هویت جوان مومن انقلابی می‌پردازد، درواقع تأکید بر هویت‌یابی جوان مسلمان دارد و اگر ما امروز در خانواده ایرانی هویت اسلامی به زن، دختر و خانواده ندهیم، بازنده خواهیم بود.

حجت‌الاسلام قمی با تأکید بر اینکه خانواده بار مسئولیت پیشبرد اراده الهی را بردوش دارد، گفت: امروزه در جنگ ناجوانمردانه‌ای قرار داریم. باید بتوانیم خانواده ایرانی را به سلاح‌های قوی مجهز کنیم و به آنها مسئولیت‌های اجتماعی را واگذار کنیم.

وی خانواده خوب را رزق دانست و اضافه کرد:‌ از عوامل ازدیاد این رزق احترام به والدین است.

به گفته این مقام مسئول برای پیروزی در جنگ ناجوانمردانه پیش‌رو باید در عالم خانواده مبارزه کنیم و اولین گام مبارزه بر پایه اراده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی حل‌المسائل آسیب‌های اجتماعی را خانواده خواند و گفت: همان‌طور که سیدالشهدا برای مقابله با یک معضل اجتماعی ـ سیاسی و ظلم بزرگ با خانواده حرکت کرد، امروزه نیز رسالت الهی بر دوش خانواده‌هاست تا در مصاف پیچیده مبارزات تمدنی پیش‌رو بتوانیم موفق باشیم.