امداد گران در انتخابات مجلس دخالت و جانب‌داری نکنند

رئیس کمیته امداد با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: امداد گران باید در این شرایط متفکرانه و مدبرانه عمل کرده و جانبداری نکنند؛ چراکه در صورت مشاهده تخلف، برخورد خواهد شد.

خبرگزاری فارس:  امداد گران در انتخابات مجلس دخالت و جانب‌داری نکنند

رئیس کمیته امداد با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: امداد گران باید در این شرایط متفکرانه و مدبرانه عمل کرده و جانبداری نکنند؛ چراکه در صورت مشاهده تخلف، برخورد خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در جمع مدیران حقوقی این نهاد با بیان اینکه اساسنامه کمیته امداد اصول و مبانی فکری ماست، گفت: روی اصول اساسی امدادگری و حقوق امدادگری در کمیته امداد باید کار شود که حوزه حقوقی باید به این موضوع بپردازد.

وی به اساسنامه ۱۸ ماده‌ای کمیته امداد اشاره کرد و افزود: کمیته امداد موظف است علاوه بر بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی نیازمندان و تبیین آنها، نسبت به شناسایی خانواده‌های نیازمند اقدام کند؛‌چراکه برخی از خانواده‌های نیازمند به خاطر حفظ آبرو به ما مراجعه نمی‌کنند اما نباید بگذاریم حق آنان ضایع شود.

فتاح با بیان اینکه برای نظارت بر امور خیریه‌ها به وضع قوانین جدید از سوی مجلس نیاز داریم، گفت: اکنون کمیته امداد در ایجاد خیریه‌ها نقشی ندارد؛ این در حالی است که در اساسنامه کمیته امداد ذکر شده که این نهاد باید سازوکار قانونی برای هماهنگی و سامان‌دهی نظارت بر حسن عمل موسسات خیریه رسمی مرتبط با فعالیت‌های این نهاد ایجاد کند.

رئیس کمیته امداد حوزه حقوقی را مکلف کرد تا وظایف کلان امداد را از نگاه حقوقی بررسی و نسبت به رفع نواقص اقدام کند.

وی به تفکیک وظایف حقوقی کمیته امداد و سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: در صورت تصویب قانون از سوی مجلس در رابطه با تفکیک وظایف کمیته امداد و سازمان بهزیستی تا حد امکان از کارهای موازی جلوگیری می‌شود.

فتاح با تأکید بر دفاع حقوقی از امور مددجویان اظهار کرد: کمیته امداد باید مدافع حقوق مددجویان باشد. مددجو در نظام اسلامی حقوق دارد و بر این اساس باید نسبت به رفع مسائل حقوقی مددجویان اقدام شود.

وی دفاع از حقوق کارمندان این مجموعه را هم یکی دیگر از نواقص حقوقی اعلام کرد و بر ضرورت حل مسائل حقوقی و قراردادی کارکنان این مجموعه تأکید کرد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امداد گران باید در این شرایط متفکرانه و مدبرانه عمل کرده و دخالت و جانب‌داری نکنند؛چراکه در صورت مشاهده تخلف برخورد خواهد شد.

فتاح مجلس را یک ظرفیت برای کمیته امداد اعلام کرد وافزود: تاکنون از ظرفیت مجلس به‌ خوبی به نفع محرومان استفاده‌ شده است.

وی به همراهی نظام، مجلس و دولت با کمیته امداد اشاره کرد و یادآور شد: کمیته امداد در موقعیت مناسبی در کشور قرار دارد و عملکرد این نهاد مورد قبول همه است. باید این جایگاه را ارتقا دهیم تا این نهاد مردمی محبوب دل مردم شود و با گره‌گشایی از نیازمندان آرامش در جامعه مددجویی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/