انتقام خواستگار شکست‌خورده با آتش زدن خودرو

دختر جوان درحالی‌که باور نمی‌کرد حریق عمدی خودروی او را یکی از بستگانش انجام داده است، به کارآگاهان گفت: چند سال پیش اسماعیل از من درخواست ازدواج کرد، اما به‌دلیل شناختی که از اخلاق او داشتم و اینکه در میان بستگان نیز به‌عنوان جوانی بداخلاق شناخته شده بود، با پیشنهاد ازدواج او مخالفت کردم، اما به‌هیچ‌عنوان فکر نمی‌کردم او پس از گذشت چند سال اقدام به آتش‌زدن خودروی من کند

خواستگار کینه‌جو مدت‌ها بعد از ناکامی در رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش از او انتقام گرفت و خودروی او را آتش زد.


به گزارش شرق، ساعت ۱۹ روز ۲۶ شهریور وقوع یک آتش‌سوزی در خیابان چهارباغ غربی به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض و ایستگاه آتش‌نشانی اعلام و با حضور مأموران در محل مشخص شد یک خودروی سواری دچار حریق شده است. در پایان عملیات اطفای حریق، کارشناسان سازمان آتش‌نشانی اعلام کردند حریق عمدی است. به‌همین‌دلیل پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


در تحقیقات اولیه، شاکی پرونده که دختری حدودا ۳۵ ساله است، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد هیچ اختلاف مالی یا شخصی با کسی ندارد. کارآگاهان با مراجعه به محل وقوع حریق عمدی یک دوربین مداربسته مشرف به محل حادثه را پیدا کردند و بلافاصله تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین مداربسته بررسی شد. کارآگاهان در این مرحله موفق به شناسایی دو جوانی شدند که یکی از آن‌ها با در دست‌داشتن یک بطری به ماشین شاکی نزدیک و پس از آتش‌زدن خودرو، همراه نفر دوم به‌سرعت از محل دور شد.


با به‌دست‌آمدن تصاویر مستند از لحظه آتش‌زدن خودرو، عکس‌های این دو مرد جوان به رویت شاکی رسید که او بلافاصله یکی از آن‌ها را به نام اسماعیل شناخت. دختر جوان درحالی‌که باور نمی‌کرد حریق عمدی خودروی او را یکی از بستگانش انجام داده است، به کارآگاهان گفت: «چند سال پیش اسماعیل از من درخواست ازدواج کرد، اما به‌دلیل شناختی که از اخلاق او داشتم و اینکه در میان بستگان نیز به‌عنوان جوانی بداخلاق شناخته شده بود، با پیشنهاد ازدواج او مخالفت کردم، اما به‌هیچ‌عنوان فکر نمی‌کردم او پس از گذشت چند سال اقدام به آتش‌زدن خودروی من کند».


کارآگاهان با شناسایی محل سکونت اسماعیل در شهرستان کرج، با اخذ نیابت قضائی به این شهرستان رفتند و او را دو روز پیش دستگیر کردند.


اسماعیل در اظهارات اولیه منکر آتش‌زدن خودروی شاکی شد، اما زمانی‌که فیلم لحظه آتش‌زدن خودرو برایش پخش شد، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت: با انگیزه انتقام‌گیری از شاکی اقدام به این کار کرده است.


اسماعیل با معرفی یکی از دوستانش به‌نام سیامک گفت: «با خودروی شخصی من و به همراه سیامک از کرج به تهران آمدیم و پس از نزدیک‌شدن به محل سکونت شاکی، دو نفری از ماشین پیاده شدیم و من خودرو را آتش زدم».


با شناسایی سیامک به‌عنوان دیگر متهم پرونده که متهم اصلی را در زمان ایجاد حریق عمدی همراهی کرده بود، او نیز دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت در حریق عمدی خودرو اعتراف کرد.


سرهنگ کارآگاه علی ولیپورگودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با تکمیل پرونده، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران روانه زندان شدند.