سرقت میلیاردی با کپی‌کردن کارت عابربانک

این دو با کمک چند نفر دیگر باندی را تشکیل داده و از شهروندان سرقت می‌کنند. شگرد آن‌ها به این شکل بود که از یک دستگاه اسکیمر کنار کارت‌خوان استفاده می‌کردند و وقتی مشتریان کارت می‌کشیدند اطلاعات حساب آن‌ها ذخیره می‌شد. سپس متهمان نمونه مشابه این کارت‌ها را می‌ساختند و اقدام به برداشت پول می‌کردند.

۹ نفر از اعضای باندی که با کپی‌کردن کارت‌های عابربانک شهروندان دست به سرقت‌های کلان می‌زدند، دستگیر شدند. این در حالی است که چند نفر از اعضای این گروه به ترکیه گریخته‌اند.


به گزارش شرق، تحقیقات پس از آن آغاز شد که چندین نفر در شکایت‌های مشابه اعلام کردند از حساب بانکی آن‌ها بدون اطلاع‌شان پول برداشت شده است. کارآگاهان وقتی دراین‌باره تحقیق کردند پی بردند همه این افراد در یک نکته اشتراک دارند و آن این است که از دکه‌ای در استان البرز خرید کرده‌اند.

به‌این‌ترتیب دکه موردنظر زیر نظر گرفته و معلوم شد زن‌وشوهری آن را اجاره کرده‌اند. دکه در مکانی قرار داشت که محل عبورومرور مسافران استان البرز بود و به همین دلیل مشتریان زیادی به آنجا مراجعه می‌کردند. وقتی زن و شوهر جوان بازداشت شدند معلوم شد آن‌ها مغازه را با هویت جعلی اجاره کرده‌اند.

همچنین مشخص شد این دو با کمک چند نفر دیگر باندی را تشکیل داده و از شهروندان سرقت می‌کنند. شگرد آن‌ها به این شکل بود که از یک دستگاه اسکیمر کنار کارت‌خوان استفاده می‌کردند و وقتی مشتریان کارت می‌کشیدند اطلاعات حساب آن‌ها ذخیره می‌شد. سپس متهمان نمونه مشابه این کارت‌ها را می‌ساختند و اقدام به برداشت پول می‌کردند.

با افشای این نکات سایر اعضای باند نیز یکی بعد از دیگری شناسایی شدند. سرهنگ محمد اقبالی، رئیس‌پلیس فتای البرز، بیان کرد این افراد با همین شیوه و به صورت باندی کار خود را در کرج، تهران و قزوین پیگیری کرده بودند که پلیس ۹ نفر از اعضای این باند را دستگیر و دو میلیارد تومان از اموال ۱۲۰ شاکی این پرونده را که از سراسر کشور بودند، زنده کرد. وی افزود: بخشی از اعضای این باند در کشور ترکیه به‌سر می‌برند که لازم است با همکاری اینترپل مقدمات دستگیری آنان را فراهم کنیم.