جزئیات آزار دختر ۷ ساله با آب  جوش

پدر دختر هفت ساله، زمان درگیری با مادر کودک، ناگهان آب جوش را بر سر و صورت فرزندش ریخت و او را سوزاند. خاله دختر مدعی است، این پدر سابقه همسر آزاری و کودک آزاری متعدد دارد.

خبرگزاری برنا: پدر دختر هفت ساله، زمان درگیری با مادر کودک، ناگهان آب جوش را بر سر و صورت فرزندش ریخت و او را سوزاند. خاله دختر مدعی است، این پدر سابقه همسر آزاری و کودک آزاری متعدد دارد.

این در حالی است که بسیاری از مردم نمی‌دانند کودک آزاری یک جرم عمومی است و نیاز به شاکی خصوصی ندارد، یعنی اگر موردی به دادستان معرفی شود، دادستان موظف است آن را بررسی کند. در این شرایط به همگان پیشنهاد می‌شود که در صورت مشاهده کودک آزاری اورژانس اجتماعی را مطلع کنند.

در روزهای اخیر دختری هفت ساله در حالی که به شدت گریه می‌کرد در آغوش خاله‌اش به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه انتقال یافت. خاله دختر مدعی بود پدر کودک دخترش را با آب جوش سوزانده است. بلافاصله پزشکان درمان او را آغاز کردند. مسئول حراست بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه گفت: این دختر که بهتر است به دلیل کوچک بود شهر نامش مطرح نشود در حالی به بیمارستان انتقال یافت که در اثر ریختن آب جوش بر بدنش دچار چهار درصد سوختگی شده بود.

درصد سوختگی بالا نبود و بعد چند ساعت درمان پزشکان او را ترخیص کردند.  او گفت: خاله این دختر بچه مدعی بود که زمانی که پدر و مادر این کودک با هم دعوا می‌کردند، ناگهان پدر آب جوش را روی کودک خود ریخته است. همچنین یکی از پرستاران بخش پرستاری تنها بیمارستان سوانح سوختگی بندر گناوه ضمن تایید سوختگی این کودک، افزود:کودک به همراه خانواده خود به بیمارستان مراجعه کرده و بعد از رسیدگی و پانسمان از بیمارستان مرخص شده است.

این در حالی است که در مجلس لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مطرح شده و هم اکنون این لایحه در شورای نگهبان است. به گفته مونیکا نادی، فعال حقوق کودک تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پیشرفت از نقطه صفر به 50 است و با مطالبه‌گری و آگاهی‌رسانی می‌شود.

این درصد را به 70 رساند. با بررسی میزان کودک آزاری‌های به وقوع پیوسته برخی از کارشناسان در سازمان بهزیستی بر این باور هستند که کودک آزاری افزایش نیافته است، بلکه میزان اطلاع رسانی از سوی رسانه و به ویژه جایگاه شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا این اخبار بیش از گذشته در جامعه منعکس شود.