نشنال اینترست: اسد، دیگر در خطر نیست

یک نشریه آمریکا با بیان این‌که رئیس‌جمهوری سوریه، بر خلاف باور بسیاری، دشمنانش را شکست داد، متذکر شد که دیگر خطری او را تهدید نمی‌‌کند.

خبگرزاری ایلنا: یک نشریه آمریکا با بیان این‌که رئیس‌جمهوری سوریه، بر خلاف باور بسیاری، دشمنانش را شکست داد، متذکر شد که دیگر خطری او را تهدید نمی‌‌کند.

این نشریه در مقاله‌ای نوشت: «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه دیگر در خطر نیست و واشنگتن باید به مداخله‌ نظامی‌اش در سوریه پایان دهد.

این نشریه آمریکایی خاطرنشان کرد که «ساکنان دمشق، پایتخت سوریه نگاه خوش‌بینانه‌ای به آینده دارند».

نشنال اینترست یادآور شد که ایالات متحده از همان آغاز بحران در سوریه، به کناره‌گیری اسد از چرخه قدرت امید بسته بود و درباره شمار زیاد حامیان و طرفداران او اشتباه می‌‌کرد.

این نشریه با بیان این‌که جنگ داخلی در سوریه بزرگ‌ترین تراژدی بود، تأکید کرد که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا نباید به یک کشور حمله کرده و آن را اشغال و تجزیه کند.

این نشریه در ادامه تأکید کرد که ایالات متحده نمی‌تواند روسیه و ایران، که روابطی مستحکم با اسد دارند را مجبور به ترک سوریه کند.

نشریه نشنال اینترست «اهداف نظامی ترامپ در سوریه را کاملا توهم خواند» و افزود دیگر چیزی وجود ندارد که اسد را تهدید کند.

در پایان مقاله آمده است، رئیس‌جمهوری سوریه دشمنانش را شکست داد و این در حالس است که شمار معدودی به قدرت او برای بازپس‌گیری بخش اعظمی از خاک این کشور ایمان داشتند. لذا می‌توان گفت اسد پیروز شد و واشنگتن شکست خورد.