به خطر افتادن حریم شخصی با خدمات ارزش افزوده

خدمات ارزش افزوده به خدماتی گفته می شود که در ازای ارسال آگهی های تبلیغاتی و سایر اطلاعات، از اعتبار مشرکین تلفن همراه برداشت می شود که البته در بسیاری از اوقات هزینه های خدمات ارزش افزوده در هزینه قبوض بسیار محسوس می باشد.

روزامه - سرویس اقتصادی: خدمات ارزش افزوده و یا همان Value Added Service که به اختصار به آن VAS هم اطلاق می شود، بیشتر در بستر مخابرات و تلفن همراه اجرا می‌شود.

خدمات ارزش افزوده اپراتورهای تلفن همراه امروزه به یک معضل برای مشترکان تبدیل شده است چرا که مشترکان در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنند هیچ خدماتی را دریافت نمی کنند و در بیشتر موارد نیز این خدمات علی رغم میل و یا خواست مشترکان انجام می شود.

گفتنی است خدمات ارزش افزوده در تمام کشورها به منظور تحریک تقاضا برای خدمات اصلی استفاده می‌شوند. به طور کلی خدمات ارزش افزوده  در دیگر کشورها هم به نفع مشتریان و هم به نفع ارائه دهندگان خدمات است، چرا که این خدمات نه تنها قابلیت‌هایی را برای کاربر فراهم می کنند، بلکه در مقابل می توانند داده های پیشرفته و تجزیه و تحلیل آنها را برای صاحبان  کسب و کار به ارمغان بیاورند.

شکل متفاوت خدمات ارزش افزوده در ایران

خدمات ارزش افزوده به خدماتی گفته می شود که در ازای ارسال آگهی های تبلیغاتی و سایر اطلاعات، از اعتبار مشرکین تلفن همراه برداشت می شود که البته در بسیاری از اوقات هزینه های خدمات ارزش افزوده در هزینه قبوض بسیار محسوس می باشد. امروزه این خدمات به دلیل هزینه بر بودن و همچنین عدم شفافیت در چگونگی فعال سازی، باعث  نارضایتی بسیاری از مشترکان تلفن همراه شده است، چرا که کاربران به یکباره، شاهد خالی شدن اعتبار و یا هزینه های هنگفت موبایل خود می شوند که این خود عامل اصلی نارضایتی کاربران شده است.

انواع خدمات ارزش افزوده

آنچه مسلم است با پیشرفت علم و تکنولوژی خدمات ارزش افزوده از انواع مختلفی برخوردار شده که در ادامه به آن اشاره می شود.

یکی از ابتدایی ترین خدمات ارزش افزوده پیامک های متنی و یا همان پیامک های تبلیغاتی است. بدین صورت که مشترک دریافت کننده پس از تایید، هزینه ارسال این پیامک ها که گویا هیچ گاه قصد اتمام ندارند را باید پرداخت کنند  که در گذر زمان هزینه این پیامک ها بسیار قابل ملاحظه می شود.

خدمات ارزش افزوده چندرسانه ای را می توان از دیگر خدماتVAS  برشمرد که البته این مهم بیشتر در سایه G3 و یا G4 شدن گوشی های همراه به ثمر نشسته است که نمونه بارز این خدمات MMS  و یا تلویزیون همراه می باشد.

خدمات ارزش افزوده بازی و سرگرمی نیز یکی دیگر از خدمات VAS  می باشد  این خدمات بیشتر در قالب پیامک های متنی و یا مولتی مدیا به مشترکان ارائه  داده می شود.

خدمات ارزش افزوده منوی صوتی تلفن های گویا یکی دیگر از خدماتVAS  دانست که نمونه بارز این خدمات شامل تلفن گویای مشاوره می باشد.

سامانه ۸۰۰ هم گره گشا نشد

مسوولان امر برای جلوگیری از افزایش نارضایتی کاربران اقدام به راه اندازی سامانه ۸۰۰ نمودند تا از این طریق تمام مشترکان تلفن همراه فارغ از اینکه از کدام اپراتور استفاده می کنند می توانند با استفاده از این سامانه خدمات ارزش افزوده خود را به دلخواه قطع کنند که البته طبق آمار موجود تنها در ماه های اول راه اندازی این سامانه تعدادی قابل ملاحظه ای از کاربران اقدام به قطع خدمات ارزش افزوده نمودند اما علی رغم این مهم باز هم بسیاری از کاربران شاهد اعمال مبالغی تحت عنوان ارزش افزوده در حساب های خود بودند، از این رو می توان این ادعا را داشت که سامانه ۸۰۰ نیز نتوانست سد محکمی در مقابل قطع کردن خدمات ارزش افزوده اپراتورها باشد.

خدمات ارزش افزوده و حفظ حریم شخصی

همان گونه که می دانیم پایه و اساس خدمات ارزش افزوده  مانند GPS ،پیامک ها و یا موارد دیگر دسترسی به اطلاع شخصی کاربران می باشد به عبارت ساده تر با نگاهی به ماهیت خدمات ارزش افزوده و تعداد اشخاص درگیر در این حوزه می توان نتیجه گرفت که بارز ترین مصادیق حفظ حریم خصوصی کاربران می تواند در معرض و دسترس افراد بیشتری قرار بگیرد. از این رو پیش بینی می شود  چنانچه دستگاه های نظارتی و امنیتی نتوانند بر این مجموعه کنترل داشته باشند، این امر نه تنها حریم خصوصی شهروندان را بلکه نظم عمومی جامعه را مورد تهدید جدی قرار خواهد داد، چرا که لازمه ارائه خدمات به کاربران دسترسی به خدمات می باشد، تا جایی که بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که یکی از موانع رونق، عدم استقبال و ارتقا کیفیت خدمات ارزش افزوده امروزه تنها این مهم است.

ادامه فعالیت خدمات ارزش افزوده با ریش سفیدی مسوولان بالا دستی

بدیهی است با روی کار آمدن آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات قرار شد پرونده سنگین تخلفات خدمات ارزش افزوده برای همیشه بسته شود چرا که در گذشته این مهم همیشه با وساطت سایر مسوولان ختم به خیر می شد و در سایه آن شاهد ادامه این روند و موج جدیدی از نارضایتی مشترکان بودیم اما علی رغم پیگیری های وزیر ارتباطات هنوز پرونده کلاهبردارن ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده  همچنان یکی پس از دیگری مطرح می شود که این خود نشان از حجم بالای تخلفات در این حوزه را دارد.

در پایان باید خاطر نشان کرد که با توجه به ادامه روند فعالیت خدمات ارزش افزوده بسیاری از کاربران در نظر دارند تا با راه اندازی هشتگ خدمات ارزش نیفزوده هم اعتراض خود را بر این موضوع به طور رسمی و آشکار نشان دهند و هم اینکه شاید از این طریق بتواند مانع فعالیت گسترده و خارج از کنترل خدمات ارزش افزوده شوند.