قتل همسر ایرانی در آلمان بر سر مسائل دینی

آن‌ها در هامبورگ زندگی خوبی داشتند و من چند مرتبه برای دیدن‌شان به آنجا رفتم. آن‌ها سال گذشته صاحب دختری شدند و زندگی‌شان گرم‌تر شده بود تا اینکه باخبر شدیم دامادم دخترم را به قتل رسانده است. هنوز به‌درستی نمی‌دانم چرا دامادم دست به چنین کاری زده است؛ اما آن‌طور که شنیده‌ام، دامادم و دخترم سر مسائل دینی با هم اختلاف پیدا کرده بودند که در نهایت منجر به این ماجرا شد.بعد از این حادثه جسد دخترم به ایران فرستاده شد و نوه‌ام در اختیار خانواده‌ای آلمانی قرار گرفته و آن‌ها از او نگهداری می‌کنند؛ اما هنوز از دامادم خبری نیست.

مردی که همسرش را سال گذشته در شهر هامبورگ آلمان به قتل رسانده بود، در این کشور محاکمه و به شش سال حبس محکوم شد.


به گزارش شرق، خانواده این زن جوان مدتی پس از آنکه به دست همسرش در آلمان به قتل رسید، با حضور در دادسرای جنایی تهران درخواست انتقال قاتل به کشور و محاکمه او را مطرح کردند. خانواده مقتول در تشریح ماجرا گفتند دخترشان و شوهر او که ایرانی است، از دو سال قبل تصمیم گرفتند برای ادامه زندگی به آلمان بروند.

آن‌ها در شهر هامبورگ ساکن بودند و بعد از یک سال صاحب دختری شدند. زندگی آن‌ها به‌خوبی ادامه داشت تا اینکه روز ۱۴ دسامبر سال ۲۰۱۷ (۲۳ آذر) از قتل او مطلع شدند. به گفته همسایه‌های مقتول، مرد جوان درحالی‌که دست‌هایش خون‌آلود بود، دخترش را در آغوش گرفت و به خانه همسایه رفت.

او دختربچه را به زن همسایه داد و گفت: با پلیس تماس بگیرد؛ چون او همسرش را به قتل رسانده است. زن همسایه آن چیزی را که می‌شنید، باور نداشت؛ اما مجبور شد با پلیس تماس بگیرد. زمانی که مأموران آلمانی خود را به محل حادثه رساندند، با جسد زنی ۳۵ ساله روبه‌رو شدند که با ۱۴ ضربه چاقو به قتل رسیده بود. در ادامه نیز متهم ۴۲ ساله در محل جنایت به قتل همسرش اعتراف کرد و بازداشت شد.

خانواده زن کشته‌شده تا حدود یک ماه پس از این قتل درگیر برگزاری مراسم ختم بودند. پس از آن بود که پدر مقتول به دادسرای امور جنایی تهران رفت و خواستار انتقال دامادش به ایران و محاکمه او شد. این مرد گفت: دامادم در همسایگی ما زندگی می‌کرد و چند سال قبل به خواستگاری دخترم آمد. آن‌ها چند ماه با یکدیگر زندگی کردند؛ اما یکباره گفتند می‌خواهند برای ادامه زندگی به آلمان بروند.

آن‌ها در هامبورگ زندگی خوبی داشتند و من چند مرتبه برای دیدن‌شان به آنجا رفتم. آن‌ها سال گذشته صاحب دختری شدند و زندگی‌شان گرم‌تر شده بود تا اینکه باخبر شدیم دامادم دخترم را به قتل رسانده است. هنوز به‌درستی نمی‌دانم چرا دامادم دست به چنین کاری زده است؛ اما آن‌طور که شنیده‌ام، دامادم و دخترم سر مسائل دینی با هم اختلاف پیدا کرده بودند که در نهایت منجر به این ماجرا شد. او ادامه داد: بعد از این حادثه جسد دخترم به ایران فرستاده شد و نوه‌ام در اختیار خانواده‌ای آلمانی قرار گرفته و آن‌ها از او نگهداری می‌کنند؛ اما هنوز از دامادم خبری نیست.


در پی شکایت این مرد پرونده‌ای دراین‌باره تشکیل شد و بازپرس جنایی دستور داد مستنداتی که پلیس آلمان دراین‌باره جمع‌آوری کرده، به دادسرای جنایی فرستاده شود. در پی آن اقدامات لازم انجام شد و با پیگیری‌های انجام‌شده به‌تازگی به ایران خبر رسیده که این مرد پس از محاکمه در کشور آلمان به شش سال حبس محکوم شده است.