زیرساخت اجرای طرح بازآفرینی در بافت قدیمی قزوین ایجاد شود

زیرساخت اجرای طرح بازآفرینی در بافت قدیمی قزوین ایجاد شود

قزوین- استاندار قزوین گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم و همکاری دستگاههای اجرایی و مشارکت مردم باید طرح بازآفرینی در بافت تاریخی و قدیمی شهر قزوین با سرعت عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری و علی صفری شهردار و جمعی از مدیران استانی از محله هادی آباد قزوین و نیز یک بوستان و دبیرستان پسرانه شهید حسن پپور در این منطقه بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت این منطقه قرار گرفت.

محله هادی آباد با وسعت ۵۸ هکتار در بافت فرسوده و شمال غرب شهر قزوین قرار دارد.

استاندار قزوین در بازدید از این محله گفت: بافت های فرسوده و تاریخی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید برای بازآفرینی آنها تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری بخشی از تملک ها برای اصلاح معابر در این منطقه انجام شده که باید دستگاههای اجرایی با نگاه کارشناسی در تداوم کار مشارکت کنند.

زاهدی تصریح کرد: برای موفقیت در اجرای طرحها به مشارکت و همراهی مردم نیازمندیم و باید بستر کار به گونه ای باشد تا مردم محلات در اجرای طرح های شهری، عمرانی و اجتماعی خود را سهیم بدانند.

استاندار قزوین اضافه کرد: از ۱۳ محله هدف در اجرای طرح بازآفرینی شهری استان تعداد ۱۱ محله در شهر قزوین قرار دارد و در این میان محله هادی آباد دارای اهمیت بیشتری است.

زاهدی افزود: بازسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده؛ وتقویت زیرساخت ها برای اجرای خدمات رسانی به این منطقه امری ضروری است که با سرعت باید اجرایی شود.

وی گفت: واحدهای مسکونی محله هادی آباد به دلیل ساختار و استحکام خطرآفرین است و باید با بررسی کارشناسی این تهدیدات کاهش یابد.

استاندار قزوین یادآورشد: بازآفرینی بافت های فرسوده شهری از سیاست های مهم دولت است که کا نیز در استان در اجرای آن جدی هستیم و با کمک اعتبارات استانی تلاش می کنیم تا این محلات نوسازی شود

زاهدی اضافه کرد: باید زیرساخت های لازم در بافت های فرسوده برای اجرای طرح های بازآفرینی ایجاد شود و در این میان توجه به توسعه فضاهای خدماتی و استفاده از مشارکت مردم ضروری است.