گروگانگیری دو پسر ۸ و ۱۲ ساله در زاهدان

‌فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از عملیات مقتدرانه پلیس در رهایی 2 گروگان و دستگیری 3 آدم‌ربا در شهر زاهدان خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: ‌فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از عملیات مقتدرانه پلیس در رهایی 2 گروگان و دستگیری 3 آدم‌ربا در شهر زاهدان خبر داد.

سردار محمد قنبری در این باره گفت: در پی ربایش 2 پسربچه 8 و 12 ساله در یکی از مناطق شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت‌.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در پی تحقیقات و پایش اطلاعاتی گسترده‌، محل اختفای گروگان گیران را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی عملیات آزاد سازی گروگانان را آغاز کردند‌.

این مقام انتظامی بیان کرد: گروگانگیران از آنجایی که توان مقابله با ماموران را نداشتند، عرصه را بر خود تنگ دیده و از محل متواری و گروگان ها در کمتر از پنج روز آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند‌.

وی گفت: در ادامه این عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام یک سری کار پیچیده اطلاعاتی، 3 تن از آدم‌ربایان را شناسایی و دستگیر و پس از بازجویی‌های اولیه با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی کردند‌.

سردار قنبری با اشاره به علت و انگیزه آدم ربایی به دلیل اختلافات مالی خاطر نشان کرد: پلیس اجازه نخواهد داد مجرمان و مخلان نظم امنیت آسایش شهروندان را برهم زنند و در صورت هر گونه اقدام غیر قانونی با هنجار‌شکنان برخورد قاطع خواهد شد‌.