آدم‌ربایی ۶۰۰ میلیونی از مرد تاجر

مرد تاجری صبح روز چهارشنبه سوار بر خودروی شاسی‌بلند خود از خانه خارج شد تا به محل کارش برود، اما ناگهان سه مرد غریبه نیز سوار خودروی او شدند و خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند. مردان غریبه درحالی‌که با صحنه‌سازی پلیس‌بودن خود را به مرد تاجر قبولانده بودند، ادعا کردند حکم جلب او را دارند.

کارآگاهان پلیس در تعقیب سه مرد آدم‌ربا هستند که با ربودن یک تاجر قصد داشتند از خانواده او ۶۰۰ میلیون تومان اخاذی کنند. این متهمان به هدف خود نرسیدند و مجبور به فرار شدند.

به گزارش شرق، مرد تاجری صبح روز چهارشنبه سوار بر خودروی شاسی‌بلند خود از خانه خارج شد تا به محل کارش برود، اما ناگهان سه مرد غریبه نیز سوار خودروی او شدند و خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند. مردان غریبه درحالی‌که با صحنه‌سازی پلیس‌بودن خود را به مرد تاجر قبولانده بودند، ادعا کردند حکم جلب او را دارند.

آن‌ها سپس طعمه‌شان را به بهانه بردن به مقر انتظامی از خودرواش پیاده و سوار یک پراید کردند و دست و پای او را بستند. خودروی پراید لحظاتی بعد به‌سرعت به راه افتاد و مأموران قلابی مرد تاجر را به باغی حوالی تهران بردند. درحالی‌که دیگر معلوم شده بود حکم جلبی در کار نیست و موضوع گروگان‌گیری است، مأموران قلابی شماره تلفن اعضای خانواده مرد تاجر را از او گرفتند و در تماس با آن‌ها گفتند برای آزادی این مرد مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان می‌خواهند.

آن‌ها تهدید کردند که اگر به خواسته خود نرسند اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد. خانواده مرد تاجر که از وقوع این اتفاق شوکه شده بودند و از طرفی جان این مرد را در خطر می‌دیدند راه چاره را در مشورت با وکلای خود دیدند و موضوع را به آن‌ها اطلاع دادند. وکلای این خانواده نیز منطقی‌ترین راه‌حل موجود را کمک‌گرفتن از پلیس تشخیص دادند.

به‌این‌ترتیب کارآگاهان پلیس آگاهی در جریان واقعه قرار گرفتند و به دستور بازپرس سهرابی، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی، تحقیقات خود را آغاز کردند. کارآگاهان قصد داشتند با ردیابی‌های تلفنی و دیگر امکانات موجود ردی از متهمان به دست بیاورند و سپس برای آزادی گروگان دست‌به‌کار شوند، به‌همین‌دلیل آموزش‌های لازم را به خانواده مرد ربوده‌شده ارائه دادند، اما پیش از آنکه تحقیقات مقدماتی به پایان برسد، مرد ربوده‌شده به خانه بازگشت و خبر داد آدم‌ربایان او را رها کرده‌اند.

این مرد توضیح داد گروگان‌گیران بعد از اینکه احساس کردند پلیس در تعقیبشان است ترجیح دادند او را رها کنند، اما قبل از آن کارت عابربانک وی را گرفته و با آن مبلغ دو میلیون تومان از یک سوپرمارکت خرید کرده‌اند. بنا بر این گزارش، درحال‌حاضر تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان ادامه دارد و سرنخ‌هایی نیز از آن‌ها به دست آمده که پلیس را برای به‌نتیجه‌رسیدن این پرونده امیدوار کرده است.