بیانیه‌ی دانشجویان معترض به پولی‌سازی دروس جبرانی

دانشجویان معترض به پرداخت شهریه برای دروس جبرانی بیانیه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه تهران منتشر کردند. به گزارش انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می‌آید: ریاست محترم دانشگاه تهران! با سلام. نظر به نامه نگاری‌های متعدد دانشجویان کارشناسی ارشد پیرامون اخذ شهریه دروس جبرانی و برگزاری سه تجمع اعتراضی دانشجویان در مرداد و شهریور ماه، و … نوشته بیانیه‌ی دانشجویان معترض به پولی‌سازی دروس جبرانی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

محمود نیلی احمدآبادی

دانشجویان معترض به پرداخت شهریه برای دروس جبرانی بیانیه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه تهران منتشر کردند.

به گزارش انصاف نیوز، متن این بیانیه در پی می‌آید:

ریاست محترم دانشگاه تهران! با سلام. نظر به نامه نگاری‌های متعدد دانشجویان کارشناسی ارشد پیرامون اخذ شهریه دروس جبرانی و برگزاری سه تجمع اعتراضی دانشجویان در مرداد و شهریور ماه، و وعده های مسوولین جهت حل موضوع، با توجه به عدم ارائه پاسخ قانع کننده از سوی مسوولین در جهت اصلاح مصوبه دروس جبرانی، مجددا تجمع‌های اعتراضی دانشجویان از ۴ مهر ماه شروع شده و در ۹ و ۱۱ مهر نیز ادامه خواهد یافت.

با توجه به فضای ملتهب کشور و همزمانی اعتراضات دانشجویی با سایر اعتراضات اجتماعی، ضمن اعلام برائت از هرگونه غرض سیاسی در اعتراضات حاضر، مسوولیت هر گونه سوء برداشت از تجمعات مسالمت آمیز علیه مصوبه اخذ شهریه دروس جبرانی از دانشجویان روزانه را، متوجه هیات رییسه و هیات امنای دانشگاه تهران می‌دانیم.

روشن است اعطای وام و اخذ شهریه در زمان فراغت از تحصیل راهکارهایی منطقی و قانع کننده برای تامین هزینه دروسی که دانشگاه اجبار کننده گذراندن آنها بوده و راه حلی برای مساله‌ای که مسبب آن مصوبه ناقص و ناکارامد هیات امناست، نخواهد بود.

اجتناب از تداوم برگزاری تجمعات مستلزم اقدامات شفاف و متعهدانه مسوولین در موارد زیر است:

۱٫ برگزاری جلسه علنی رییس دانشگاه و حداقل دو عضو هیات امنا با دانشجویان معترض در حضور رسانه‌ها

۲٫ توقف کامل اخذ هرگونه شهریه دروس جبرانی از دانشجویان و فارغ التحصیلان روزانه دانشگاه

۳٫ تشکیل گروه ضربت جهت بازنگری مصوبه گذراندن دروس جبرانی و تبصره اخذ شهریه این دروس.

۴٫ تبدیل دروس جبرانی از پیش نیازهای اجباری به اختیاری

۵٫ برگزاری نظرسنجی جامع از اساتید و دانشجویان پیرامون کارآمدی دروس جبرانی و نیاز دانشجویان به این دروس

با تجدید احترام
جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/05uUc