خلیل‌زاده: استقلالی‌ها مرا دوست ندارند!

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر ظرفیت ورزشگاه در بازی فردا 90 به 10 بود بهتر بود چرا که در این شرایط جذابیت و حساسیت بازی خیلی بالاتر می‌رود.

خبرگزاری فارس: شجاع خلیل‌زاده در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس قبل از بازی فردا مقابل استقلال و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

از آخرین وضعیت مصدومیتت صحبت کن و اینکه شرایط گردنت چطور است؟

خدا را شکر بهترم و فیزیوتراپی می‌کنم. خوشبختانه مشکلی برای بازی فردا ندارم و با این شرایط می‌سازم.

به نظر می‌رسد مقابل سپیدرود آن تیم همیشگی به خصوص در نیمه اول نبودید.

بازی با سپیدرود واقعا بازی سختی بود. ما از بازی با الدحیل آمده بودیم و انصافا تیم آقای کریمی دوندگی و سخت کوشی زیاد داشت. از زمانی که علی کریمی به سپیدرود آمده است این تیم باختی نیاورده بود و ما را خیلی اذیت کردند اما ما هم موقعیت‌هایی داشتیم که با بدشانسی گل نشد و در نهایت آدام همتی گل زد که به او تبریک می‌گویم و امیدوارم روند خوبش ادامه داشته باشد.

تجربه ثابت کرده که معمولا بازی قبل از دربی خیلی زیبا و جذاب از آب در نمی‌آید.

به نظر من هیچ ربطی ندارد که قبل از دربی یا بعد از آن باشد. ما اصلا به فکر دربی نبودیم. همه می‌گویند بازی با السد خیلی بازی مهمی است اما ما ابتدا به بازی با استقلال فکر می‌کنیم و بعد از بازی با استقلال به السد فکر می‌کنیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و بعد از بازی با استقلال به السد می‌اندیشیم.

استقلال را چطور تیمی می‌بینی؟

به نظرم استقلال تیم خیلی خوبی است که مربی و بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد. ما استقلالی‌ها را دوست داریم هر چند که آنها من را دوست ندارند ! استقلال تیم خوبی است و شاید لیگ را خوب آغاز نکردند اما در کل تیم خیلی خوبی هستند. ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا دل هواداران‌مان را شاد کنیم و امیدوارم بازی را ببریم تا دل هواداران‌مان را شاد کنیم. البته توپ گرد است و برد و باخت فوتبال از قبل مشخص نیست.

اما خیلی‌ها معتقدند که به دلیل حساسیت دربی کیفیت فنی بازی پایین می‌آید.

به هر حال حساسیت خیلی بالاست و این مسئله باعث می‌شود تا کیفیت بازی پایین بیاید اما به ندرت شاهد بودیم که دربی بازی باکیفیتی از آب درآید.

تجربه بازی در دربی را داری. چرا می‌گویند دربی با همه بازی‌ها فرق دارد؟

به هر حال پرسپولیس و استقلال دو تیم پر هوادار هستند و بازی آنها استرس‌زا و پر از هیجان است.به طوری که همه مردم و خبرنگاران روی این بازی زوم هستند.این مسئله باعث می‌شود تا فشار زیادی به بازیکنان و مربیان وارد شود. از طرف دیگر حساسیت بازی بالا می‌رود و این مسئله باعث می‌شود تا دربی پرهیجان‌تر از بازی‌های دیگر باشد.

همین حساسیت باعث می‌شود که بازی‌ها بیشتر با تساوی به پایان برسد؟

در بازی‌های اخیر که اینطور نبوده و معمولا یا پرسپولیس برنده شده یا استقلال و کمتر پیش آمده که دربی مساوی شود.

فکر می‌کنید ستاره احتمالی دربی چه بازیکنی خواهد بود؟

به هر حال هر کسی در دربی گل بزند ستاره است و این مسئله حقیقت دارد. خودم دوست دارم سیدجلال حسینی یا مهاجمان ما گل بزنند.

برای خودت هم شانس گلزنی قائل هستی؟

وظیفه ما مدافعان جلوگیری از گلزنی تیم حریف است و من در ابتدا باید به وظیفه‌ام عمل کنم اما اگر موقعیتی فراهم شود تلاش می‌کنم برای تیمم گلزنی کنم. هر چند که تا حالا قسمت نبوده در دربی گل بزنم.

هواداران پرسپولیس چقدر امیدوار باشند که تیم محبوب‌شان با برد دربی را ترک کند؟

بازی با استقلال مثل بازی با سپاهان، تراکتورسازی و یا بازی با سایر تیم‌های پرطرفدار است. ما در این بازی هم برای کسب سه امتیاز به بازی می‌رویم اما هر چه قسمت باشد همان می‌شود. من به هواداران قول می‌دهم که با همه توان تلاش کنیم و بازیکنان هم از جان مایه می‌گذارند تا با وجود همه کمبودها و کاستی‌ها بتوانیم نتیجه بسیار خوبی بگیریم.

پیش‌بینی‌ات از بازی فردا چیست؟

پیش‌بینی کردن خیلی سخت است اما در ابتدا امیدوارم که گل نخوریم و گل بزنیم تا دربی را ببریم.

کدام دربی برایت خاطره‌انگیز و جذاب بوده است؟

دربی که پرسپولیس با 6 گل برده برایم جذاب بوده! البته باید بگویم بازی که پرسپولیس با 4 گل از استقلال برد خیلی جذاب بود چون آن بازی را دیدم. شرایط ساعت برگزاری دربی به گونه‌ای است که معمولا همه بازیکنان تیم‌های دیگر هم دربی را می‌بینند.

دوست داشتی قانون 90 به 10 اجرایی می‌شد یا ظرفیت ورزشگاه به صورت مساوی تقسیم می‌شد؟

به نظرم اگر تقسیم ورزشگاه 90 به 10 بود بهتر بود چرا که یک بازی ما میهمان بودیم و یک بازی استقلال میهمان بود. اینطوری فشار بیشتری به تیم‌ها در بازی می‌آمد و شاهد دربی جذاب‌تری بودیم.

در پایان اگر صحبتی داری بگو.

از هواداران‌مان تشکر می‌کنم که در این مدت همیشه حامی ما بودند و امیدوارم فردا هم با همه وجود از تیم ما حمایت کنند تا در دربی برنده شویم. ماهینی، کمال، سیدجلال و... مصدوم هستند اما کسی حرفی نمی‌زند و دیدید که برانکو هم گفت بازیکنان همه سالم هستند و مطمئن باشید با همه وجود و توان در دربی می‌جنگیم تا انشاالله برنده از زمین بیرون بیاییم. شرایط تیم ما سخت است و امیدوارم مثل همیشه هواداران از ما حمایت کنند.