دندانپزشک قلابی که خود را مامور ناجا هم معرفی می‌کرد

با بررسی مشخصات متهم و استعلام از سازمان نظام پزشکی مشخص شد که مدرک نظام پزشکی وی جعلی است و با جعل مدارک متعدد پزشکی و معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی که مدرک دندانپزشکی دارد از یک سال گذشته، اقدام به اجاره مطب و یا درمانگاه کرده و بیماران را اغفال می‌کند.

فردی که در قالب دندانپزشک و مامور ناجا اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، توسط ماموران پلیس آگاهی استان البرز به دام افتاد.

به گزارش پلیس، سرهنگ جواد صفایی رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره پرونده جعل و کلاهبرداری از کلانتری ۳۸ بنفشه به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان پیگیری موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی از شاکی پرونده محرز شد که ۶ ماه پیش فردی با ارائه کارت شناسایی از سازمان نظام پزشکی و معرفی خود به عنوان دندانپزشک در درمانگاه شبانه‌روزی وی اقدام به طبابت می‌کند تا این که با حجم انبوهی از بیماران معترض که از کار وی ناراضی بوده و مشکلات زیادی برایشان پیش آمده بود مواجه می‌شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد شکات، نامبرده ضمن عدم پاسخگویی به تماسهایش، گوشی تلفن خود را خاموش کرده و دیگر به درمانگاه مراجعه نکرده و تا کنون هیچ گونه اطلاعی از وی در دست نیست.
جعل مدرک

صفایی گفت: با بررسی مشخصات متهم و استعلام از سازمان نظام پزشکی مشخص شد که مدرک نظام پزشکی وی جعلی است و با جعل مدارک متعدد پزشکی و معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی که مدرک دندانپزشکی دارد از یک سال گذشته، اقدام به اجاره مطب و یا درمانگاه کرده و بیماران را اغفال می‌کند.

وی افزود: با توجه به این که متهم هیچ آدرسی از خود برجای نگذاشته بود تحقیقات تکمیلی جهت یافتن ردی از وی در دستور کار ماموران قرار گرفت و با اقدامات تکمیلی و پیگیری‌های شبانه روزی، محل اختفای متهم در یکی از مناطق کرج شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر مراجعه و در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری متهم شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در بازرسی از منزل متهم تعداد زیادی مهر‌های پزشکی، کارت شناسایی، تعداد زیادی کارت شناسایی کلینیک دندانپزشکی، کارت شناسایی مامور ناجا، برگه‌های گواهی استراحت پزشکی و وسایل دندانپزشکی کشف شد.

به گفته صفایی، متهم به همراه مدارک کشف شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.