آغاز اجرای طرح مکمل یاری ویتامین D و آهن در مدارس کشور

عبداللهی گفت: طرح مکمل یاری آهن ویژه دانش آموزان دختر دبیرستانی با هدف پیشگیری از کمبود آهن و ویتامین دی در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود.

عبداللهی گفت: طرح مکمل یاری آهن ویژه دانش آموزان دختر دبیرستانی با هدف پیشگیری از کمبود آهن و ویتامین دی در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود.

اجرای طرح مکمل یاری آهن ویژه دانش آموزان دختر دبیرستانی/ اجرای ماهانه مکمل یابی ویتامین دی ویژه دانش آموزان دبیرستانی زهرا عبداللهی مدیر دفتر تغذیه و بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اظهار کرد:‌ امروزه برای پیشگیری از کمبود ویتامین دی در بین گروه‌های هدف و به ویژه مادران باردار و دانش آموزان، طرح مکمل یاری از طریق شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور به صورت رایگان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: طرح مکمل یاری برای نوجوانان، جوانان و سالمندان، مادران باردار و کودکان زیر دو سال به صورت رایگان اجرایی می‌شود و به این افراد مکمل ویتامین دی داده می‌شود.

غنی سازی شیر و روغن با ویتامین دی

عبداللهی تأکید کرد:‌ خوشبختانه تا به امروز غنی سازی شیر با ویتامین دی انجام شده است تا مردم بخشی از ویتامین دی خود را از طریق مصرف شیر غنی شده دریافت کنند.

مدیر دفتر تغذیه و بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد:‌ وزارت بهداشت با انجام طرح غنی سازی روغن به ویتامین دی، سعی کرده است تا کمبود این ویتامین در مردم ایران از بین برود. در واقع این طرح‌ها باعث ارتقای سطح سلامت مردم و پیشگیری از هرگونه کمبودهای احتمالی شده است.

وی اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید برنامه مکمل یاری هفتگی آهن برای کلیه دختران دبیرستانی اجرا می‌شود و همچنین اجرای طرح مکمل ویتامین دی به صورت ماهانه ویژه همه دانش آموزان دختر و پسر دبیرستانی در سطح کشور به صورت رایگان اجرایی می‌شود.

سنجش میزان نمک استفاده شده در نانوایی های سراسر کشور

عبداللهی گفت: بازرسان بهداشت وزارت بهداشت به صورت ماهانه و روتین از نانوایی‌های سراسر کشور بازدید به عمل آورده و میزان نمک به کار رفته در نان را کنترل می‌کنند.

مدیر دفتر تغذیه و بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه میزان نمک به کار رفته در نان نباید بیشتر از یک درصد باشد، افزود: بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت با استفاده از دستگاه‌های شوری سنج،  میزان نمک و جوهر قند به کار رفته در نان را کنترل می‌کنند.

وی گفت: اگر موارد تخلفی مانند استفاده از جوهر قند در نان تولیدی به وسیله بازرسان بهداشت محیط دیده شود برخوردهای لازم و اقدامات قانونی انجام می‌شود.