آماده‌باش برای تشخیص هویت قربانیان حادثه نطنز

مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از آماده باش این سازمان برای تشخیص هویت جانباختگان حادثه تصادف اتوبوس و تریلی در نطنز خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور از آماده باش این سازمان برای تشخیص هویت جانباختگان حادثه تصادف اتوبوس و تریلی در نطنز خبر داد.

دکتر مهرداد علی بخشی  دراین باره گفت: به دنبال وقوع حادثه تصادف اتوبوس با تریلر در جاده نطنز عوامل پزشکی قانونی استان اصفهان به حالت آماده باش درآمده و از استان همجوار نیز خواسته شد آمادگی خود را حفظ کنند تا در صورت نیاز از توان آنان نیز استفاده شود.

مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه تاکنون جسدی از جانباختگان این حادثه به پزشکی قانونی تحویل داده نشده است گفت: به محض اینکه اجساد به پزشکی قانونی تحویل داده شود، اقدامات کارشناسان پزشکی قانونی برای شناسایی هویت جانباختگان آغاز خواهد شد و در صورت لزوم آزمایش DNA و دیگر آزمایش های لازم نیز بر روی اجساد انجام خواهد شد.

به گفته وی، در صورت نیاز به اخذ نمونه‌های ژنتیکی، اطلاعات از دستگاه‌های مربوطه خانواده جانباختگان اخذ شده و برای نمونه گیری از آنان اقدام خواهد شد.