تجویز اشتباه دارو، دختر ۸ساله را به کما برد

رئیس کل دادگستری گلستان درباره آخرین جزئیات پرونده سارینا دختر بچه علی آبادی گفت: در نتیجه‌ای که از سوی کمیسیون اولیه پزشکی منتشر شده، وقوع اشتباه دارویی محرز است و در آن علاوه بر متصدی داروخانه و پرستار کشیک به‌دلیل تحویل اشتباه دارو و مدیریت نامناسب تجویز دارو، شرکت داروسازی نیز به علت طراحی مشابه برچسب دارو‌های مترونیدازول و سولفات منیزیم که شانس بروز خطای دارویی را افزایش می‌دهد، مقصر شناخته شده‌اند.

نظریه کمیسیون پزشکی درباره به کما رفتن دختر ۸ ساله گلستانی اعلام شد.

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان درباره آخرین جزئیات پرونده سارینا دختر بچه علی آبادی گفت: در نتیجه‌ای که از سوی کمیسیون اولیه پزشکی منتشر شده، وقوع اشتباه دارویی محرز است و در آن علاوه بر متصدی داروخانه و پرستار کشیک به‌دلیل تحویل اشتباه دارو و مدیریت نامناسب تجویز دارو، شرکت داروسازی نیز به علت طراحی مشابه برچسب دارو‌های مترونیدازول و سولفات منیزیم که شانس بروز خطای دارویی را افزایش می‌دهد، مقصر شناخته شده‌اند.


البته دو نفر از طرفین پرونده به نتیجه اعتراض کردند و دوباره پرونده به کمیسیون ارائه شد. به‌گفته هاشمیان، به محض دریافت نتیجه کمیسیون، اگر طرفین در مهلت قانونی به این نظریه اعتراض نکنند، کیفرخواست متهمان صادر و پرونده برای صدور رأی به دادگاه فرستاده می‌شود.

سارینا دختر بچه ۸ ساله علی آبادی ۲۵ دی سال ۹۶ با شکایت از درد شکم در بیمارستان علی آباد کتول بستری شد که بر اثر تزریق اشتباه دارو دچار افت هوشیاری شد و به کما رفت. به گفته پدر سارینا پزشکان گفته‌اند هم‌اکنون او در خواب نباتی است.

منبع : میزان

لینک کوتاه