گروگان‌گیران ۳۵۰ میلیون‌تومانی غافلگیر شدند

برادرم با اعضای خانواده تماس نگرفت و تلفن‌همراهش نیز خاموش بود. پس از گذشت چند روز درحالی‌که همه نگران سرنوشت برادرم بودیم، فرد ناشناسی ضمن تماس با ما گفت: او را ربوده‌اند. این شخص در ازای آزادی برادرم مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان پول درخواست کرد. در تحقیقات معلوم شد رباینده از برادر فرد ربوده‌شده خواسته برای دادن پول به آدرسی که در کرج به وی می‌دهد برود و بعد از تحویل مبلغ، فرد گروگان را که در جنوب کشور است، رها می‌کند.

مرد ۴۰ ساله‌ای که از سوی اعضای باند گروگان‌گیران ربوده شده بود، با تلاش مأموران آگاهی استان البرز رها شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

به گزارش شرق، کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز چند روز پیش پرونده‌ای را دریافت کردند که در یکی از شهر‌های جنوبی کشور تشکیل و برای آن قرار نیابت قضائی صادر شده بود. این پرونده از ربوده‌شدن مردی ۴۰ ساله توسط افراد ناشناس حکایت داشت.

با توجه به حساسیت موضوع پیگیری پرونده در دستور کار مأموران قرار گرفت. بلافاصله شاکی پرونده که برادر فرد ربوده‌شده بود، به پلیس آگاهی دعوت و در تحقیقات ابتدایی از وی محرز شد فرد ربوده‌شده راننده کامیون است که اوایل شهریور ماه برای حمل بار به جنوب کشور رفته بود.

برادر این راننده کامیون گفت: برادرم با اعضای خانواده تماس نگرفت و تلفن‌همراهش نیز خاموش بود. پس از گذشت چند روز درحالی‌که همه نگران سرنوشت برادرم بودیم، فرد ناشناسی ضمن تماس با ما گفت: او را ربوده‌اند. این شخص در ازای آزادی برادرم مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان پول درخواست کرد. در تحقیقات معلوم شد رباینده از برادر فرد ربوده‌شده خواسته برای دادن پول به آدرسی که در کرج به وی می‌دهد برود و بعد از تحویل مبلغ، فرد گروگان را که در جنوب کشور است، رها می‌کند.


با توجه به اهمیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی با اقدامات اطلاعاتی و به‌صورت نامحسوس به محل قرار اعلام‌شده رفتند و در آنجا یک دستگاه خودروی وانت‌پیکان با دو سرنشین که منتظر سوژه خود بودند را مشاهده کردند. برادر فرد ربوده‌شده با هدایت مأموران و جلب اعتماد ربایندگان سوار بر خودروی متهمان شد و مأموران پس از تعقیب خودرو در یک فرصت مناسب و در عملیاتی غافلگیرانه، خودرو را متوقف کردند و ربایندگان را درحالی‌که قصد فرار داشتند با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح متوقف و دستگیر کردند.

سرهنگ جواد صفایی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز با تأیید این خبر بیان کرد: متهمان در بازجویی‌های اولیه اعتراف کردند که فرد ربوده‌شده را در منزلی در شهرستان فردیس حبس کرده‌اند و دو نفر از همدستان‌شان مراقب وی هستند. این مقام انتظامی گفت: مأموران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و با رعایت موارد حفاظتی و امنیتی وارد منزل شدند و هر دو متهم را دستگیر و گروگان را آزاد کردند.

سرهنگ صفایی خاطرنشان کرد: هر چهار نفر از اعضای باند، پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی با هدایت دو نفر دیگر که سرکرده اصلی باند هستند، اعتراف کردند که با راهنمایی آن‌ها دو متهم دیگر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.