نجات یک کوهنورد در عملیاتی ۵ ساعته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از نجات یک کوهنورد در ارتفاعات اشترانکوه طی عملیات پنج ساعته خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از نجات یک کوهنورد در ارتفاعات اشترانکوه طی عملیات پنج ساعته خبر داد.

صارم رضایی اظهار کرد: طی تماس تلفنی امروز یک گروه کوهنوردی مبنی بر اینکه یکی از اعضای تیم‌شان دچار ارتفاع‌زدگی و اسپاسم عضلانی شده بلافاصله دو تیم امدادی از جمعیت هلال احمر شهرستان ازنا به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه یک تیم امداد و نجات از جمعیت هلال احمر که عصر روز 5 شنبه جهت تمرین و آمادگی لازم به قصد صعود به قله سن‌بران در مسیر بودند پس از برخورد با مصدوم اقدامات لازم اولیه را با هماهنگی‌های لازم که از مسئول و فرماندهی عملیات گرفتند انجام داده تا دو تیم دیگر خود را به مصدوم برسانند.

رضایی بیان کرد: پس از اینکه دو تیم دیگر در بالای پناهگاه گل‌گل به موقعیت مصدوم رسیدند اقدامات لازم را جهت انتقال مصدوم به پایین کوه انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: خوشبختانه وضعیت مصدوم خوب گزارش داده شد و پس از تلاش پنج ساعته امدادگران این مصدوم به پایین کوه و به روستای طیان انتقال یافت.

وی افزود: هم استانی‌ها می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان تماس بگیرند تا بتوانند بلافاصله از خدمات تیم‌های امداد و نجات و واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان بهره ببرند.