دستگیری سارقان دوقلو خانه‌های خالی دربند

چهارنفره با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ که صاحب آن یکی از برادران دوقلو بود، به خانه‌های شناسایی‌شده می‌رفتند و دزدی می‌کردند که در اقدام آخر خود، در حال سرقت دستگیر شدند. متهمان به پنج فقره سرقت اعتراف کردند که با تجسس خودروی پژو۴۰۵ آنها، لوازمی مربوط به سرقت از منزل مانند پیچ‌گوشتی‌های مخصوص و دیلم کشف شد.

برادران دوقلو که عضو باند سرقت از خانه‌ها بودند، هنگام دزدی از منزلی در دربند به دام افتادند.

به گزارش شرق، مأموران کلانتری دربند ساعت ۲۲ سه‌شنبه هفته گذشته حین گشت‌زنی با مرد جوانی مواجه شدند که در حال پرسه‌زنی مقابل خانه‌ای بود. مرد که کوله‌پشتی مشکوکی به دوش داشت مورد پرس‌و‌جو قرار گرفت. دقیقه‌ای بعد ناگهان مرد دیگری شبیه او بالای دیوار خانه دیده شد. پس از آن مأموران وارد عمل شدند و پس از دستگیری مظنون کوله‌پشتی به دوش به خانه موردنظر رفتند.

مظنون دیگر از بالای دیوار به داخل خانه بازگشت، اما پس از ورود مأموران به خانه دستگیر و مشخص شد قبل از رسیدن مأموران دو جوان دیگر نیز که از همدست‌های این دو نفر بودند، به‌وسیله متهم دوم از رسیدن پلیس باخبر و از محل متواری شده‌اند. با مشخص‌شدن موضوع، محل بررسی شد، اما هیچ خبری از سارقان دیگر نبود.

بعد از انتقال این دو متهم به کلانتری که برادر دوقلو هستند، محدوده تحت مراقبت قرار گرفت و در نتیجه یک متهم دیگر نیز درحالی‌که قسمتی از اموال سرقتی را همراه داشت، دستگیر شد. در بازرسی از جیب شلوار یکی از آنان سوئیچی مربوط به خودروی پژوی ۴۰۵ کشف شد و متهمان که تا به آن لحظه سکوت کرده بودند، لب به اعتراف گشودند و محل پارک خودرو را به مأموران نشان دادند.

آن‌ها مدعی شدند چهارنفره با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ که صاحب آن یکی از برادران دوقلو بود، به خانه‌های شناسایی‌شده می‌رفتند و دزدی می‌کردند که در اقدام آخر خود، در حال سرقت دستگیر شدند. متهمان به پنج فقره سرقت اعتراف کردند که با تجسس خودروی پژو۴۰۵ آنها، لوازمی مربوط به سرقت از منزل مانند پیچ‌گوشتی‌های مخصوص و دیلم کشف شد. در ادامه از دو متهم اول که برادران دوقلو بودند، بازجویی شد و اعتراف کردند از مدت‌ها پیش در یکی از رستوران‌های معروف منطقه کار می‌کردند و دو نفر دیگر نیز که فقط یکی از آن‌ها دستگیر شده بود، در یکی از رستوران‌های معروف تجریش کار می‌کرد.

متهمان اعتراف کردند خانه‌های خالی مناطق تجریش را شناسایی می‌کردند تا در فرصت مناسب اقدام به سرقت کنند. سرهنگ علی قاسمی، رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند دراین‌باره گفت: هر سه متهم از سارقان سابقه‌دار بودند و در سوابق خود سرقت از منازل شهروندان تهرانی را داشتند که در انتها هر سه نفر، برای انجام تحقیقات تکمیلی، تحویل پایگاه یکم آگاهی تهران بزرگ شدند.