طوفان زابل ۲۱۰ نفر را راهی بیمارستان کرد

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در پی وزش طوفان و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در روز گذشته بیش از ۲۱۰ سیستانی راهی مراکز درمانی شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در پی وزش طوفان و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در روز گذشته بیش از ۲۱۰ سیستانی راهی مراکز درمانی شده‌اند.

غلامعلی رفعت اظهار داشت: در پی وزش طوفان و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در روز گذشته بیش از 210 سیستانی راهی مراکز درمانی شده‌اند.

مدیرمرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند که از مجموع این تعداد 22 نفر بستری شدند و 184 نفر هم به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

وی افزود: در پی وزش طوفان همه بیمارستان ها و همچنین مراکز خدمات جامع سلامت در سطح منطقه سیستان در آماده باش کامل به سر برده و با تمام توان در خدمت بیماران ناشی از طوفان‌های سهمگین هستند.

رفعت خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می شود در این هوای ناسالم حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و به رانندگان نیز تاکید نمود جهت حفظ سلامتی خود در این ایام پرخطر از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.