ارائه بسته‌های تشویقی به زنان سرپرست خانوار برای ازدواج مجدد

مدیر کل کمیته امداد استان تهران درباره ارائه بسته‌های تشویقی از سوی کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار برای ازدواج مجدد آنان، توضیحاتی داد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران درباره ارائه بسته‌های تشویقی از سوی کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار برای ازدواج مجدد آنان، توضیحاتی داد.

بسته‌های تشویقی زنان سرپرست خانوار به ازدواج مجدد حمیدرضا شیران مدیر کل کمیته امداد استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه با توجه به سیاست فعلی دولت برای افزایش جمعیت آیا بسته تشویقی برای فرزندآوری مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده است یا خیر؟، اظهار داشت: تعداد مددجویان کمیته امداد که هم متاهل باشند و هم از سلامت لازم برای فرزند آوری برخوردار باشند، کم است.

وی افزود:اکثر مددجویان تحت پوشش کمیته امداد زنان سرپرست خانواده و یا مردان از کار افتاده بیش از 60 سال هستند، اما بسته‌های تشویقی ازدواج مجدد برای زنان سرپرست خانوار موجود است.

شیران با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار به مانند دختران تحت پوشش کمیته امداد به هنگام ازدواج از مزایای آن مانند تهیه جهیزیه برخوردار می‌شوند، گفت: مستمری این افراد به محض ازدواج پس از دریافت بسته‌های اشتغال، تشویقی و حمایتی، قطع می‌شود.

بیشتر بخوانید: ازدواج مجدد 189 زن سرپرست خانوار با بهره‌مندی از خدمات مشاوره

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با تاکید بر اینکه باید کسانی که امکان توانمند شدن را دارند، به سمت توانمند شدن هدایت کرد، گفت: مستمری همه افراد پس از ازدواج قطع می‌شود، این در حالی است که اگر زن سرپرست خانواری که فرزندی دارد، ازدواج کند، مستمری خودش قطع می‌شود، اما مستمری کودک همچنان به حساب او واریز می‌شود.