موزه بزرگ سمنان کلنگ زنی شد/اختصاص اعتبار ۲.۵میلیارد تومانی

موزه بزرگ سمنان کلنگ زنی شد/اختصاص اعتبار ۲.۵میلیارد تومانی

سمنان-فرماندار سمنان با بیان اینکه در چهارمین روز از هفته دولت، موزه بزرگ این شهرستان با حضور مسئولان کلنگ زنی شد، گفت: این طرح با اعتبار ۲.۵میلیارد تومان احداث می شود.

سید عباس دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر ، ضمن اشاره به کلنگ زنی ساختمان موزه جدید سمنان در چهارمین روز از هفته دولت، تاکید کرد: این طرح از سوی میراث فرهنگی در زمینی به مساحت دو هزار و ۸۰۰مترمربع شامل زیرساخت ها و امکاناتی مانند تالار موزه، سالن‌های مختلف، آزمایشگاه‌ مرمت، سرویس بهداشتی، مخازن امن، گالری، بلیط فروشی، اتاق نگهبانی و ... احداث می شود.

وی با بیان اینکه ساخت موزه بزرگ سمنان دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت، افزود: این موزه در چهار طبقه تا پایان سال آتی ساخته می شود.

فرماندار سمنان گفت: محور اصلی احداث موزه سمنان از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ایجاد فضایی تخصصی برای نشان دادن سیر تحول تاریخ منطقه کومش اعلام شده است.

دانایی با بیان اینکه جذب گردشگر، آشنایی با فرهنگ بومی استان سمنان، افزایش ماندگاری مسافران و زائراان رضوی و تبدیل سمنان از معبر به مقصد مسافرات های تابستانی و نوروزی دیگر اهداف ساخت موزه هستند، تاکید کرد: با توجه به قدمت و پیشینه تاریخی استان سمنان، ساخت این موزه ضرورت دارد.